Nebyl to žádný „jen bronz", v konkurenci, jaká se v hale karlovarské KV Areny sešla, nebyl přinejmenším od čtvrtfinále jediný slabý článek a na titul si víceméně právem dělala zuby celá „osmička".

I těch opravdu „žhavých" favoritů se dalo mezi dvacítkou zúčastněných sestav napočítat dost. Patřily k nim nesporně obě formace klubových mistrů republiky z Modřic, které ve Varech obhajovaly loňské zlato a stříbro.

Dále pak sestava Čakovic, na jednorázových turnajích skvělé Budějovice nebo o zkušené nohejbalové matadory se opírající sestavy Šacungu a Vsetína. A samozřejmě i hráči SK Liapor Witte Karlovy Vary, kteří na příležitost předvést se na „bedně" před domácím publikem čekali dlouhých osm let; naposledy se ve Varech slavilo v roce 2008, kdy Bláha, Vanke a Kokštein vybojovali v trojicích v Doubí titul.

Nejlépe se ovšem na roli favorita připravili Modřičtí, jimž motivaci zvyšoval prostý fakt, že se jim před týdnem v Nymburce nepodařilo obhájit titul ve dvojkách, kde místo nich slavili triumf ambiciózní čakovičtí mladíci Kučera s Kalousem.

Jako obhájci trojkového titulu ale Pospíšil, Müller, Rosenberk a Bertko obstáli excelentně a pro zlato si došli se ztrátou pouhopouhých dvou setů. První jim sebralo ve skupině béčko Českých Budějovic a o druhý přišli v semifinále s A trojkou Karlových Varů. Finálový duel se Šacungem vyhráli hladce ve dvou setech 10:6 a 10:6.

Podobně úspěšná byla i A trojka pořádajícího SK Liapor Witte v osvědčené sestavě Bíbr, Vanke, Medek a střídající Svoboda. Skupinou prošli bez ztráty setu, když postupně porazili Mnichovo Hradiště, Žatec, béčko Vsetína a áčko Čakovic a ve čtvrtfinále ve třech setech přetlačili áčko Českých Budějovic.

Dařilo se jim ještě v úvodu semifinálového duelu s obhájci titulu z Modřic (1. set 10:8), ale pak se karta obrátila a postup do finále si vybojovali Moravané. Vankeho sestavu naštěstí semifinálová prohra nesrazila a v souboji o 3. místo porazili Mrákavovu trojku ještě výraznějším rozdílem než ve skupině.

Karlovarský nohejbal reprezentovaly na šampionátu ještě dvě sestavy. Jako B trojka hrající Jakub Medek, Michal Kokštein, Karel Hron a Vlasta Kubín mladší ve skupině porazili béčko Šacungu a céčko Čakovic, ale prohráli s áčkem Vsetína a béčkem Modřic a do play-off nepostoupili.

Třetí trojku, startující na „divokou kartu pořadatele", sestavili zasloužilí veteráni Karel Bláha, František Veselý, Jiří Dvořák, Martin Čermák a Gerhard Knop. Do turnaje šli bez nejmenších ambicí a jejich jediným úspěchem byl vyhraný první set v zápase s áčkem Šacungu.

Konečné pořadí MČR: 1. Modřice A, 2. Benešov A, 3. Liapor Witte A, 4. Čakovice A, 5. – 8. Vsetín A, Č. Budějovice A, Modřice B, Čakovice B.