Podobně jako letní prázdniny si nohejbalisté zpestřují i zimní přípravu účastí na turnajích. Karlovarští byli v tomto ohledu ve druhé půlce listopadu velice úspěšní

Dvaadvacáté výročí Sametové revoluce slavili v Lounech, kde se hrál už 18. ročník Energie Cupu dvojic mužů. V lounské sportovní hale se na něm představilo 25 deblů s poměrně širokým rozpětím výkonnosti od účastníků krajských soutěží až po extraligové matadory. Zatímco až do čtvrtfinále šlo všechno víceméně podle předpokladů, v osmičce nebyla o překvapení nouze. O největší se postarali zkušení Doubrava se Stejskalem ze Šacungu, když se nechali vyřadit od mladíků Pachmana s Putíkem z Čakovic.

Karlovarský nohejbal reprezentovali Honza Vanke s Vláďou Babkou, kteří si do Loun zajeli pro cenu nejvyšší. „Podařilo se nám vyhrát turnaj, který je vždy výborně obsazený nejen extraligovými dvojicemi. Po celkem hladkém postupu ze skupiny a výhře nad juniory z Čakovic jsme ve čtvrtfinále vyřadili velice houževnaté čelákovické duo Franka s Flekačem a v semifinále ligového nováčka ze Zruče. Ve finále se nám postavil asi největší favorit turnaje, modřická dvojice Kop s Pelikánem, přes které jsme především kvalitními útoky a trpělivou obranou dokráčeli k celkovému vítězství,“ vylíčil cestu k triumfu lídr karlovarské dvojky Jan Vanke.

„Uspěli jsme hlavně proto, že jsme prakticky nezkazili žádný útok a v obraně chytili o něco víc než soupeř,“ přizvukoval Vankemu jeho spoluhráč Vláďa Babka a dodal: „Zahráli jsme si takhle spolu po delší době a opět se potvrdilo, že nám ta dvojka slušně funguje.“

Týden před lounským mítinkem pořádali turnaj trojic v Týně nad Vltavou, kde loňské vítězství obhajovala karlovarsko - modřická sestava Vanke s Bíbrem a Pelikánem. „Chtěli jsme si hlavně dobře zahrát a pokud možno i vyhrát a potvrdit stříbro z mistrovství republiky trojic. Největší problémy jsme měli v semifinále, kde jsme se potkali s loňskými finalisty v sestavě Doubrava, Ježdík a Chytra. Zápas se vyvíjel jako na houpačce, byl plný zvratů, ovšem vítězství jsme si ujít nenechali. Ze druhé strany pavouka do finále postoupila čelákovická trojice vedená Spilkou s výborně sekundujícími Hronem a Flekačem, která si v semifinále poradila s Modřicemi. Souboj s nimi ale nebyl tak náročný, jako s Doubravovou sestavou, vyhráli jsme daleko snadněji,“ vrací se do Týna Jan Vanke.