Kromě Vankeho mu v kádru chybí i čerstvě zraněný Karel Hron. „Vzhledem k tomu, že do poslední chvíle zřejmě nebude úplně jasné, kdo bude v sobotu plně k dispozici, můžu pouze avizovat změnu ve druhé a třetí dvojici a samozřejmě v singlu, kde jsou připraveni nastoupit jak Tomáš Bíbr, tak Matěj Medek," potvrdil po včerejším tréninku Gerhard Knop.

Z porážky v Českém Brodě trenér samozřejmě radost neměl, ale jako tragédii s dalekosáhlými následky ji také nevidí. „Mohlo to být pro značnou část nohejbalové veřejnosti velké překvapení, ale my jsme už před sezonou avizovali, že bez Vankeho nemůžeme žádného ze soupeřů považovat za snadno porazitelného. Navíc kdyby nedošlo ke zranění Karla Hrona, mohlo to dopadnout daleko lépe, vždyť kombinace sestav ve druhé půlce utkání hrála více pro nás, a nejméně bod bychom si odvezli," věří karlovarský kouč a dodává: „Takhle máme čtyři body ze tří utkání, což bylo na začátku sezony naším cílem, škoda je akorát, že jsme si výhodu vítězství ve Vsetíně neudrželi déle."

Za snadno porazitelného nepovažuje ani nováčka soutěže z Českých Budějovic, který bude soupeřem karlovarského týmu ve 4. kole soutěže v sobotu. „Připravujeme se odpovědně v různých kombinacích sestav s tím, že v utkání budeme spoléhat především na zkušenosti a bojovnost. Budějovice jako nováček zkušenosti teprve sbírají a dychtivě čekají na impuls ve formě zisku bodů, ale ten my jim jen tak nedáme. Dneska už nejde o žádnou neznámou, viděli jsme je jak na turnaji ve Vsetíně, tak prostřednictvím video přenosů na tv.com, a víme, co můžeme čekat od jednotlivých hráčů a dokážeme si představit jejich styl hry," prorokuje Gerhard Knop.

„Bude to důležité utkání, ale stejně důležitá budou i všechna další, která nás čekají. V kterémkoli můžeme získat body a v kterémkoli je můžeme ztratit. Naším cílem zůstává postup do play off a vůbec není důležité, přes jaké soupeře toho dosáhneme. Budeme tedy bojovat a věříme, že na domácím hřišti i bodovat. Nervozitu necítíme, byli jsme i v horších situacích," uzavírá svoje předzápasové rozjímání trenér SK Liapor Witte.

Utkání 4. kola extraligy SK Liapor Witte – Dynamo České Budějovice se hraje na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí v sobotu 26. dubna od 14:00 hodin. Předehrou bude od 10:00 utkání 4. kola II. ligy SK Liapor Witte B – NK Dynín a nohejbaloví fajnšmekři se mohou do Doubí vypravit i v neděli – v pravé poledne tu začne utkání dorostenecké ligy, ve kterém domácí naděje přivítají družstvo Sokola Modřice.