SK Liapor Witte má na 2. místě na kontě šest vítězství, dvě plichty a dvě porážky, celkem tedy 14 bodů, což by mělo na postup do play-off teoreticky stačit. Ve hře je ale ještě osm bodů, a teoretickou šanci tak cítí kromě třetího Vsetína i čtvrtý Šacung, páté Budějovice, a dokonce i šesté Čakovice.

Jednoduchými počty z toho pro lázeňský tým vychází nutnost dále bojovat a ze čtyř utkání, která ještě do konce základní části soutěže zbývají, vytěžit maximum. Jde totiž nejen o účast v play-off, ale také o pozici, z jaké bude mužstvo do semifinále extraligy nastupovat.

Pro udržení druhého místa bude důležitý už zítřejší duel Liaporu na hřišti pátých Českých Budějovic. V Doubí je sice Liapor porazil přesvědčivě 6:2, utkání na horké jihočeské antuce ale bude určitě těžší. Karlovarský tým se navíc potýká s marodkou, Hron sice už trénuje a s vysokou pravděpodobností nastoupí, ale chybět bude určitě nemocný Kokštein.

Extraliga nohejbalu, 11. kolo: Dynamo České Budějovice – SK Liapor Witte, Čakovice – Čelákovice, Šacung – Vsetín, Český Brod – Modřice.
Další utkání SK Liapor Witte: 12. kolo 13. června doma se Vsetínem, 13. kolo 20. června v Čelákovicích a 14. kolo 27. června v Modřicích.