Abbé 70 CUP 2021
Kategorie 45+
1. Vary B (Dvořák Jiří, Makara Richard, Tóth Tomáš), 2. Vary A (Bláha Karel, Kubín Vlastimil, Knop Gerhard, Veselý František), 3. Batalion (Pinkr Petr, Perůtka Jiří, Růžička Josef, Beránek Vilém), 4. Klamovka (Ungermann Vilém, Sankot David, Dvořák Dalibor), 5.–8. Tábor (Voldřich Petr, Matyš Pavel, Prezmecký Roman), Čenda tým (Souček Čeněk, Ledvina Jiří, Hrachovec Vilém, Fojtík Pavel), Dobříš (Fulín Eduard, Drechsler Zdeněk, Drahokoupil Jiří, Vocel Jan) a Pankrác (Zaspal Leoš, Harmanec Jakub, Harmanec David), 9. Abbé tým (Pravda Martin, Barták Miloš, Chytráček Bohumil).
Kategorie 60+
1. Sokol Pustkovec (Podzemný Jan, Žurovec Jaroslav, Kováč Jan, Řezníček Milan), 2. Tachov (Košťál Jan, Oktábec Pavel, Klauber Miroslav), 3. 1986 (Včala Ctibor, Holčák Jiří, Šafář Ladislav), 4. Sokol Dobřichovice (Holčapek Emil, Trnka Leoš, Novák Jiří), 5.–7. Jihočeši (Hanzálek Zdeněk, Hastík Petr, Vondrášek Vladimír), Horní Slavkov (Dostál Stanislav, Kalianko Karel, Haas Karel), U Věžičky (Vanya Julius, Vízner Tomáš, Tomeš Karel).

Půl stovky mužů zralého věku se sem sjelo z celé republiky na turnaj trojic v nohejbalu veteránů, který se konal na počest 70. narozenin zakladatele a prezidenta SK Liapor Vladimíra Hlavatého.

Kdyby si všichni s sebou vzali všechny medaile a mistrovské poháry, které v minulosti na nohejbalových dvorcích vybojovali, dalo by to možná i pár metráků cenných kovů.

Nohejbalisté slavili „70“ Vladimíra Hlavatého, na turnaj veteránů se jich sjelo víc jak půl sta.Nohejbalisté slavili „70“ Vladimíra Hlavatého, na turnaj veteránů se jich sjelo víc jak půl sta.Zdroj: SK Liapor Witte Karlovy Vary

V pořádání (nejenom) veteránských turnajů mají Karlovarští mnohaleté zkušenosti, a tak i tento turnaj zvládli na jedničku.

Hrálo se ve dvou věkových skupinách, v kategorii nad 45 let se přihlásilo devět a v kategorii nad 60 let sedm sestav z celé republiky.

V základní části turnaje se hrálo ve čtyřčlenných skupinách „každý s každým“, nadstavbová část se v obou kategoriích hrála vyřazovacím způsobem, celkem bylo na programu 40 zápasů.

Nejdelší cestu na turnaj vážili nohejbaloví veteráni z Pustkovce, což je jedna z 23 místních částí statutárního města Ostravy.

Těch víc jak tisíc kilometrů na cestě do Doubí a zpátky nejeli nazdařbůh, domů si vezli pohár za vítězství v kategorii 60+. Stříbro si odvezla trojka z Tachova a bronz kombinovaná sestava hrající pod názvem 1986.

V kategorii „mladíků“ 45+ do finále podle očekávání prošla první trojka pořádajícího SK Liapor (pod názvem Vary A), když ve čtvrtfinále vyřadila trojku Dobříše a v semifinále si bez problémů poradila s žateckou trojicí Batalion.

O to, že finále bude ryze karlovarskou záležitostí, se pak postarala druhá trojka Liaporu (pod názvem Vary B), když v dramatickém třísetovém semifinále přetlačila 10:8, 5:10 a 10:8 favorizovanou trojici Klamovka, dirigovanou stále skvělým Vildou Ungermannem.

Závěr turnaje proběhl poněkud netradičně, poněvadž se zvrat počasí s prudkým deštěm, avizovaný na šestou odpolední, dostavil s velkým předstihem.

10. ročník nohejbalového kempu pro děti pořádal po pět dní ve svém areálu v Doubí SK Liapor Witte Karlovy Vary.
FOTO: Dřina, soutěže a skvělá atmosféra, to byl nohejbalový dětský kemp Liaporu

Finále se tak nakonec odehrálo pod deštníkem, kde los přiřkl palmu vítězství „béčku“, a stejným způsobem proběhl „boj o bronz“, ze kterého vyšel vítězně Batalion, a na Klamovku zbyly brambory.

Akce, která byla velkou oslavou nohejbalu a důkazem, že při tomhle sportu se nestárne, byla pořádána na počest čerstvě sedmdesátiletého prezidenta SK Liapor Vladimíra Hlavatého, kterému kromě aktivních účastníků turnaje přijela popřát celá řada osobností nohejbalového života včetně prezidenta Českého nohejbalového svazu Kamila Kleníka.