Na to, kdo si letos zahraje ve finále Witte Automotive extraligy nohejbalu, si musíme ještě týden počkat. Druhé semifinálové kolo totiž odpověď nepřineslo. Modřice v odvetě s Čelákovicemi prohrály a stejně tak prohrál i karlovarský SK Liapor Witte na Šacungu.

Utkání přitom pro Karlovy Vary začalo velice dobře, Kuba Medek s Chytrou a střídajícím Kokšteinem dokázali v souboji s elitní domácí dvojicí Doubravou a Holubem po prohrané prvním setu vývoj zápasu otočit a dotáhnout ho ve třetím setu do vítězného konce. Bohužel se totéž podařilo ve druhém zápase domácím Řehákovi s Makarou, jejich souboj s naší první dvojkou měl úplně stejný vývoj, a dokonce i stejné výsledky setů.

Nic nového nepřinesly ani zápasy trojic. Nejprve první domácí porazila druhou karlovarskou, potom první karlovarská porazila druhou domácí a bylo opět srovnáno.

Na singla šel za Vary před týdnem v Doubí úspěšný Babka, zatímco domácí vsadili na změnu a nasadili Doubravu. „Byl to zápas superlativů, na obou stranách sítě vynikající kvalita, obrovské nasazení a odvaha, zejména odvaha smečovat podání. Rozhodující pro celý zápas byl poslední balon prvního setu. Za stavu 9:9 Doubrava po Babkově servisu zahrál ´prasátko´, se kterým si Vláďa nedokázal poradit a prohrál set a pak i ten druhý,“ lituje vedoucí karlovarského týmu František Veselý. „Ani to nás ale nesrazilo do kolen, stále jsme věřili, že podobně jako doma, i na hřišti soupeře ve druhé polovině zápasu strhneme vítězství na naši stranu.“

Opak byl bohužel pravdou: „Já jsem už dlouho tušil, že to přijde, bohužel to přišlo právě v nejnevhodnější chvíli. Celou sezonu jsme se opírali o stabilně bezchybnou hru naší první trojice, až jsme úplně zapomněli na to, že na každého jednou padne slabá chvilka. Na Vankeho sestavu padla právě na Šacungu, hosté šli do vedení o dva body a narostla jim křídla. Naše druhá trojka se ještě pokoušela o zvrat, díky vynikajícímu výkonu Jirky Dvořáka sebrala domácím druhý set, ale v rozhodujícím třetím se v koncovce přiklonilo štěstí na stranu Šacungu,“ vrací se k rozhodujícím momentům prohraného utkání Veselý.

Šacung Benešov - SK Liapor Witte 5:2 (na sety 12:6).

Výsledky zápasů: Doubrava, Holub (Stejskal) - Jakub Medek, Chytra (Kokštein) 10:5, 7:10, 8:10; Řehák, Makara - Vanke, Dvořák (Bíbr) 5:10, 10:7, 10:9; Doubrava, Holub, Stejskal - Jakub Medek, Dvořák, Kokštein (Matěj Medek, Bláha) 10:5, 10:6; Ešner, Řehák, Makara - Vanke, Bíbr, Chytra 6:10, 10:7, 7:10; Doubrava - Babka 10:9, 10:7; Doubrava, Holub, Stejskal - Vanke, Bíbr, Chytra (Babka) 10:6, 10:7; Ešner, Řehák, Makara (Kadeřábek) - Jakub Medek, Dvořák, Kokštein (Bláha) 10:5, 6:10, 10:9.