„Zápas se zpočátku vyvíjel podle plánu, první dvojice skončily nerozhodně a stejně tak i hra trojic,“ připomněl kapitán Liaporu vyrovnanost zápasů. „Trochu mě mrzí, že jsme nevyhráli obě trojice, protože to by měla být naše výhoda,“ posteskl si. V nejlepším a zároveň nejhezčím zápase přetlačil o poslední bod karlovarský mladíček Lukáš Tolar, žateckého matadora Ondřeje Víta v singl, a Liapor vedl 3:2.

„Nadějný stav nepotvrdila naše elitní trojice a nepovedlo se nám odskočit o dva body. Když se v dělbě bodů podělili i otočené trojice, ujali jsme se vedeni 4:3,“ poukazoval Vanke, že Karlovy Vary stále sahaly po vítězství.

Házená Kynžvart. Ilustrační foto.
Kynžvart urval na jihu Čech bod. Věřili jsme, že budou dva, říká Hejkalová

Jenže Žatci vyšel závěr zápasu. „Bohužel ani jednu z posledních dvojic se nám nepodařilo vyhrál a v koncovce třetích setů jsme prohráli,“ narážel kapitán Liaporu na zlomový moment duelu.

„Mrzí mě, že se nám první venkovní zápas nepodařilo vyhrát, protože jsme mohli celou sérii ukončit na domácí půdě,“ těžko kousal Vanke porážku na kurtu soupeře.

Teď má před sebou Liapor náročnou šichtu, během které bude odvracet konec sezony. „Budeme čelit vyřazení z letošního play-off. Musíme zmobilizovat všechny síly, abychom doma zabojovali a celou sérii přenesli zpět do Žatce, kde se pokusíme vyhrát i poslední zápas série,“ neztrácí závěrem naději na obrat v sérii karlovarský kapitán.