„K utkání jsme přistoupili s maximálním soustředěním a vědomím, že herní kvalita je jednoznačně na naší straně, otázkou ale bylo, co rozhodující zápas udělá v hlavách našich hráčů. Pro naše vítězství byl nakonec rozhodující dobře zvládnutý střed utkání. Ve třetí dvojce se nejprve Kokštein trochu trápil, postupně ale nabral tempo a ve třetím setu s Kubou Medkem a střídajícím Kubátem udrželi náskok dvou bodů a poslali nás poprvé do vedení! Singl domácího Plachého s Babkou pak přinesl excelentní výkony obou aktérů a pro nás potěšitelnou skutečnost, že to byl právě Babka, kdo lépe zvládl válku nervů a zařídil vedení 2:4. Od té chvíle už domácí ztráceli půdu pod nohama a my šli nekompromisně za vítězstvím,“ vrací se ke klíčovému poslednímu zápasu základní části soutěže vedoucí A mužstva SK Liapor Witte František Veselý.

V tabulce základní části nakonec SK Liapor Witte dosáhli na lichotivé druhé místo.

„Je to pro náš mladý tým skvělý výsledek, i když náš postup do semifinále extraligy jsme si představovali trochu klidnější. V průběhu jara jsme se nevyhnuli herním výpadkům, museli za pochodu měnit některé sestavy a řešit drobné vnitřní problémy. Teď zato aspoň víme, kde máme rezervy a co je třeba ještě zlepšit, abychom měli šanci bojovat o titul,“ přiznává vedoucí lázeňského celku.

O postup do finále extraligy budou Karlovarští v semifinále bojovat s obhájci titulu z Modřic. „V červenci si hráči odpočinou a budou se připravovat individuálně na letních turnajích a v srpnu už zase začneme makat všichni společně. Prvním vrcholem sezony pro nás bude mistrovství republiky trojic, které pořádáme 21. srpna na našich kurtech a v září vlítneme na tým Modřic hladoví po dalším úspěchu,“ neskrývá optimismus František Veselý.

Play off Witte Automotive extraligy

1. semifinále: 04.09. Šacung – Břve, 11.09. Břve – Šacung, 18.09. Šacung – Břve;
2. semifinále: 04.09. SK Liapor Witte – Modřice, 11.09. Modřice – SK Liapor Witte, 18.09 SK Liapor Witte – Modřice.