Tabulka Witte Automotive extraligy se po prvních dvou kolech soutěže zřetelně dělí na dvě poloviny. V té horní jsou dosud neporažení účastníci loňské play off a v té spodní dosud nezvítězivší zbytek. Lázeňský celek je po výhrách ve Vsetíně a doma nad Žatcem aktuálně druhý, Český Brod neuspěl doma se Šacungem ani v Modřicích a je pátý, ale tipovat favorita jenom podle toho dost dobře nejde. Českobrodští totiž v Modřicích sehráli velice důstojnou partii, vyhráli oba úvodní debly a domácí měli co dělat, aby v trojkách jejich náskok vymazali.

Český Brod proti loňsku posílili dva zkušení extraligoví matadoři Ešner a Ungermann, a tak se může stát, že dojde i na souboj velkých legend českého nohejbalu Karla Bláhy a Vildy Ungermanna, což by mohl být velký sportovní zážitek. Hůře než áčko je na tom béčko Liaporu, které by mělo obhajovat loňské vítězství v základní části, ale zatím to vypadá, že bude mít co dělat se v soutěži udržet.

V prvních dvou utkáních v Chotyni a doma s Mnichovým Hradištěm chyběli fluktuanti Bláha s Čermákem, které aktuálně potřebuje A mužstvo, a vypadá to, že budou chybět i tentokrát. Slaný by přitom neměl patřit k nehratelným soupeřům, loni se těsně vyhnul sestupové baráži a ani letos toho moc nepředvedl.

Nohejbalový víkend, extraliga (3. kolo): Slavoj Č. Brod – SK Liapor Witte, Č. Budějovice – Čelákovice, Žatec – Modřice, Vsetín – Šacung; II. liga (3. kolo): Sokol Slaný – SK Liapor Witte B, Mn. Hradiště – Plazy, Šmidliboys – Zaječov, Dynín – Čakovice B.