Sice to nebude návrat ve velkém stylu, jelikož extraliga nohejbalu, ve které válčí i SK Liapor Karlovy Vary, byla pro letošek zrušena, ale hrát se přesto bude.

Český nohejbalový svaz přichystal pro týmy horkou novinku v podobě Ligového poháru, ve kterém se představí v Divizi 1 právě i SK Liapor Witte Karlovy Vary.

„Osobně jsem rád, že se nějaký formát soutěže letos hraje, protože by byla velká škoda ‚odpískat‘ celou soutěž a případně se účastnit pouze letních turnajů,“ neskrýval radost z návratu na nohejbalové kurty v rámci zbrusu nové soutěže hrající trenér karlovarského A-týmu Liaporu Jan Vanke. A není divu.

„Bohužel se do Ligového programu nepřihlásila všechna družstva, která měla jiný názor na to, jaký formát zvolit pro hraní soutěže,“ zklamaně narážel na neúčast některých extraligových týmů Vanke.

V nově vzniklém Ligovém poháru se pak na rozdíl od dlouhodobé soutěže extraligy nohejbalu nebude postupovat či sestupovat. „Avšak posloupnost jednotlivých zápasů a pravidla jsou naprosto stejné jako v případě dlouhodobé části extraligy,“ upozorňoval Vanke na pravidla, která budou během Ligového poháru platit.

Karlovarští hráči sice absolvovali kvalitní zimní přípravu, ale nový ročník extraligy vyhlíželi marně, když přišla omezení a následně zrušení. „Zimní příprava proběhla standardně a před soutěží jsme byli připraveni, to však bylo plánováno na začátek dubna,“ připomněl Vanke měsíc, kdy měla být nová extraligová sezona zahájena. I přesto se i nadále hráči Liaporu připravovali.

Ilustrační foto
Podáním obžaloby začal boj před volbami, říká exhejtman

„V době nouzového stavu jsme respektovali vládní nařízení a trénovalo se individuálně doma a následně průběžně dle uvolňování opatření. Nyní už trénujeme plnohodnotně a snažíme se opět dostat do optimální herní pohody,“ přiblížil současné nohejbalové dění v karlovarském klubu Vanke.

Sám ale ví, že návrat na nohejbalový kurt nebude kvůli několikaměsíční vynucené přestávce vůbec jednoduchý.

„Začátek sezóny bude složitý pro všechny týmy a věřím, že se nám podaří zachytit začátek, aby bylo na čem stavět,“ přemítal nad návratem na kurty Vanke.

V Divizi 1 se střetnou hráči Liaporu s Modřicemi, Holicemi, Vsetínem či Prostějovem, a to systémem dvakrát každý s každým. Po odehrání základní skupiny si to pak dva nejlepší celky rozdají o triumf v Divizi 1.

„Určitě nás čeká veliká bitva se všemi soupeři, nejen s Modřicemi, které patří k našim tradičním soupeřům. Čeká nás velmi silný a slovenskými reprezentanty posílený Vsetín. A další soupeři, jako jsou například Holice, které jsou nováčkem extraligy a v jejich dresu nastupují reprezentanti Kop s Mrákavou a budou velmi silní a odhodlaní uspět,“ přemítal nad nohejbalovou kvalitou soupeřů karlovarský kouč a hned přidal: „My chceme postoupit do finále Ligového poháru a poprat se v něm o vítězství.“

První krok mohou udělat hráči Liaporu v sobotu 13. června, kdy budou hostit v nohejbalovém areálu v Doubí právě nevyzpytatelný Vsetín. „Vítězové extraligy z let 2018 a 2017 ze Vsetína jsou jednoznačně také favority naší skupiny, takže nás zcela jistě nečeká nic lehkého,“ dobře ví Vanke.

Poprvé se bude moci uskutečnit v tomto týdnu sportovní akce s hranicí pěti stovek lidí, ale opět budou na programu během utkání vesměs přísná hygienická opatření.

„Rád bych požádal, aby fanoušci respektovali všechna zbývající opatření, která jsou v platnosti. Mohou se za odměnu těšit na nohejbalovou podívanou, která jim byla prozatím letos upřena. Věřím, že naše fanoušky potěšíme bojovným výkonem a ziskem vítězství na domácí půdě,“ dodal závěrem Jan Vanke.

Také v Karlových Varech se lidé připojili k protestním akcím proti premiéru Andreji Babišovi.
FOTO, VIDEO: Demonstranti uctili minutou ticha demokracii

Rozlosování – Ligový pohár – Divize I

Sobota 13. června, 14.00

SK Liapor Witte Karlovy Vary – NK Austin Vsetín

Sobota 20. června, 14.00

TJ Sokol I Prostějov – SK Liapor Witte Karlovy Vary

Neděle 21. června, 12.00

TJ Sokol Holice – SK Liapor Witte Karlovy Vary

Sobota 29. srpna, 14.00

SK Liapor Witte Karlovy Vary – MNK Modřice

Sobota 5. září, 14.00

SK Liapor Witte Karlovy Vary – TJ Sokol Holice

Sobota 12. září, 14.30

NK Austin Vsetín – SK Liapor Witte Karlovy Vary

Neděle 13. září, 10.00

MNK Modřice – SK Liapor Witte Karlovy Vary

Sobota 19. září, 14.00

SK Liapor Witte Karlovy Vary – TJ Sokol I Prostějov