Na šampionát, který z pověření Českého nohejbalového svazu pořádá nohejbalový oddíl Sokola Modřice, bylo přijato celkem 20 dvojic a 16 trojic. Své zastoupení mezi nimi má všech osm extraligových klubů, prvoligové oddíly Spartak Přerov a AC Zruč-Senec a druholigové NK Rozvíz a Sokol Prostějov.

Chybět budou obhájci loňského deblového zlata, žatečtí bratři Vítové s Jančíkem, jejichž oddíl sestoupil z extraligy a na mistrovství se nepřihlásil.

Karlovarský nohejbal budou v Modřicích reprezentovat hráči SK Liapor Witte, do obou soutěží bylo přijato po dvou sestavách. Konkrétní složení jednotlivých družstev určí trenér Knop až na místě.

Na loňském mistrovství dvojic a trojic, které se konalo rovněž o posledním prázdninovém víkendu na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí, domácí hráči moc nezazářili.

Největším úspěchem byla „bramborová" medaile, kterou v soutěži dvojic vybojovali zkušení mazáci Michal Kokštein, Jiří Dvořák a Karel Bláha. Medaile brali hráči z Doubí naposledy v roce 2012, kdy si Vanke s Babkou a Knopem odvezli v červnu z Modřic deblové stříbro a sestava Vanke, Kokštein, Dvořák, Matěj Medek a Kubát pak medaili stejné hodnoty získala v srpnu na mistrovství trojic v Českém Brodě. Z titulu se Karlovaráci radovali naposledy v roce 2010, kdy mistrovství republiky dvojic ve Vyškově vyhráli Bláha s Babkou.