V sobotu 30. srpna se zde uskuteční 46. mistrovství ČR trojic mužů a den nato, v neděli 31. srpna, 44. mistrovství ČR dvojic mužů. Oba mistrovské turnaje pořádá na svých dvorcích v Doubí extraligový klub SK Liapor Witte. Zájem o oba šampionáty je enormní, na startu se očekává kompletní česká špička včetně obhájců titulů z Čelákovic a Benešova. Samozřejmě nebudou chybět ani hráči pořádajícího SK Liapor Witte, který do mistrovských bojů posílá hned sedm sestav.

„Rozhodli jsme se využít právo vyplývající ze soutěžního řádu a přidělili divoké karty pořadatele našim juniorům. V turnaji trojic tak naše dvě sestavy ligových hráčů doplní trojka mladíků hrajících dorosteneckou ligu a v turnaji dvojic budeme mít tři sestavy z extraligy a jednu dorosteneckou. To je už potvrzené, konkrétní jména a kdo s kým bude hrát, určí trenér Gerhard Knop až těsně před turnajem," prozradil manažer ligových družstev SK Liapor Witte František Veselý.

Jakousi předehrou mistrovských turnajů mužů budou už o tomto víkendu mistrovství republiky dvojic a trojic žáků v Prostějově a mistrovství republiky v singlu žen v Českém Brodě. Turnaj žen se odehraje bez účasti Karlovaraček, své ženy přihlásily pouze oddíly pořádajícího Slavoje Český Brod, Lokomotivy Nymburk, Spartaku Čelákovice, Sokola Břve, TJ Útěchov a TJ Litohlavy.

Žákovský šampionát bude mít startovní listinu daleko bohatší, své naděje posílá do Prostějova hned 13 oddílů z celé republiky. Spolu s nadějemi prostějovského nohejbalu si o žákovské medaile zahrají chlapci z Horažďovic, Modřic, Českých Budějovic, Pekla nad Zdobnicí, Dolní Radechové, Valašského Meziříčí, Zvěrkovic, pražských Čakovic, Zbečníku, Chabařovic, benešovského Šacungu a také z Karlových Varů.

SK Liapor Witte na šampionát přihlásil tři sestavy, dvě do turnaje dvojic a jednu do turnaje trojic, jmenovitě je trenér Jan Vanke určí až na místě. O ambicích se v této věkové skupině, kde talenty rostou často rychleji než houby po dešti (a často i stejně rychle mizí), raději nemluví, velkým úspěchem určitě bude v obou disciplínách semifinále. Medaili z mistrovství republiky žáků do Varů naposledy přivezli v roce 2010 Svoboda, Vavřinová, Kubín, Duda, Šmíd, kteří na trojkovém šampionátu v Českém Brodě vybojovali bronz.