Povedlo se. Karlovaráci totiž nedali soupeři ze Šacungu, který se jim na kurtech v Doubí postavil, příliš šancí a dokráčeli si pro pohodovou výhru 6:1.

„Prakticky úvodní dvojice udaly ráz celému zápasu, kdy jsme nenechali tým Šacungu nadechnout a v podstatě jsme měli zápas pod kontrolou,“ narážel Vanke na úspěšný vstup do duelu, ve kterém obě dvojice Varů dosáhly na vítězství.

Nohejbalisté karlovarského Liaporu se navrátí zpět na kurty, kde se tradičně představí v extraligových soutěžích.
NOHEJBAL: Bude to velká řežba mezi ambiciózním mládím a zkušenostmi, říká Vanke

„To samé jsme potvrdili i ve trojicích,“ pochvaloval si Vanke další důležité body, které přidaly trojice Liaporu. „Na druhou stranu Šacung k nám dorazil v oslabené sestavě a to se promítlo i do zápasu,“ poukazuje Vanke.

Výhra to byla pro hráče Karlových Varů velmi důležitá, jelikož nový extraligový ročník se hraje pouze jednokolově, a rozhodovat tak bude každý bod.

Nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary vstoupili vítězně do nového ročníku extraligy mužů, když v Doubí Varáci porazili bez větších potíží výběr Šacungu 6:1.Nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary vstoupili vítězně do nového ročníku extraligy mužů, když v Doubí Varáci porazili bez větších potíží výběr Šacungu 6:1.Zdroj: Daniel Seifert

„Jsem rád za to, že kluci k utkání přistoupili zodpovědně, jelikož jsme věděli, že první zápas je vždy ošemetný,“ zdůrazňuje Vanke. „Chtěl bych hráče pochválit hlavně za přípravu, která utkání předcházela, kdy se opravdu na posledních trénincích makalo a šlo vidět, že všem klukům záleží na tom, jak zápasy poté budou vypadat, takže celý tým zahrál, řekl bych, velmi nadstandardně,“ nešetřil chválou po skalpu Šacungu trenér Liporu.

Podstatně těžší úkol pak čeká hráče Liaporu v sobotu 12. června, kdy se představí od 10 hodin na půdě čakovické Avie.

„První zápas jsme zvládlia teď už se budeme těšit do Čakovic, které nás prověří v sobotu mnohem více, nežli tomu bylo v utkání se Šacungem,“ dodává závěrem Vanke.