V sobotu 20. května se představí od 10.00 hodin na kurtech Žatce, tedy souseda v tabulce. „Žatec hraje v této sezoně ve velké euforii. Úspěšně obírá o body velmi silné soupeře a na svých kurtech hraje velmi dobře,“ vysvětloval kapitán Liaporu Jan Vanke, že jeho tým nečeká u soupeře nic lehkého.

„Navíc je náš přímý konkurent o postup do play-off, a my musíme bodovat a případně si nad Žatcem vytvořit potřebný náskok,“ poukazoval Vanke. V prvním vzájemném duelu porazil Liapor Žatec 6:3. „V domácím zápase jsme prohrávali 0:2 po úvodních dvojicích a 1:3 po trojicích, když se zápas pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Ale svou sílu jsme následně osvědčili v průběhu dalších zápasů,“ vracel se k prvnímu duelu se Žatcem. A ani v odvetě neočekává kapitán Varů jednoduchý zápas.

VK Karlovy Vary, starší žákyně U16. Ilustrační foto.
Lázně budou hostit mistrovství republiky U16, chybět nebude ani VK Karlovy Vary

„Utkání s Žatcem je velmi specifické, má velmi silnou polovinu týmu, když se nám podaří eliminovat jejich silnější sestavy složené z bratrů Vítů, věřím v náš úspěch,“ přeje si úspěch karlovarský kapitán. V neděli 21. května se pak představí Vary v Doubí, kde vyzvou od 14.00 hodin Plazy. „Ač jsou zatím na posledním místě, když budou v plné sestavě, mohou být velmi nepříjemným soupeřem. Kvalita a zkušenosti jsou na naší straně, ale k zápasu musíme přistoupit s maximální zodpovědností,“ je si vědom varský kapitán.