Uplynulý víkend hráči Karlových Varů v nejvyšší soutěži absentovali, když duel s nováčkem z Plazů byl přeložen právě na tento víkend. „Někteří naši mladší hráči využili volný víkend k nastoupení za B-tým v druhé lize a dostali tak další zápasovou zátěž, když rezervě pomohli k hladké výhře na půdě Strakonic 6:1,“ chválil si zapojení mladých pušek Liaporu kapitán Liaporu A Jan Vanke.

„Ostatní hráči měli individuální přípravu,“ přidával Vanke, že nikdo i přes volný víkend nelenil. Pod taktovkou trenéra Petra Tolara tak čeká nohejbalisty z lázní zajímavý víkend. „V zápase s Plazy došlo k přehození termínů a zároveň domácího s venkovním zápasem. Tudíž nás čeká v sobotu od 14.00 hodin zápas se Žatcem a v neděli opět v domácím prostředí, taktéž od 14.00 hodin, zápas s Plazy,“ nastínil program, který hráče Liaporu v rámci extraligy čeká, karlovarský kapitán.

„Jedná se o víkendový dvojzápas, který chceme zvládnout s plným bodovým ziskem,“ přeje si udržení vítězné vlny Liaporu v novém extraligovém ročníku, ve kterém prozatím mají Varáci na kontě dvě vítězství.

Navíc se poprvé v sezoně představí ve svém areálu v Doubí. „Těšíme se moc, jedná se o náš domácí stánek, ve kterém se nám hraje výborně,“ kvitoval návrat na oranžové kurty doubského areálu.

„Co bude ovšem rozhodující, je vyrovnání se s přechodem z halové palubovky na antuku. Jelikož nám počasí zatím příliš nepřálo, nebylo možné kurty připravit v dostatečném předstihu,“ poznamenal Vanke. „Měli jsme tedy pouze dvě tréninkové jednotky na antuce, takže se budeme muset s přechodem vyrovnat,“ upozorňoval Vanke na nevyzpytatelný přechod z palubovky na kurty.

Sobotní soupeř ze Žatce bude mít v tomto směru drobnou výhodu, neboť již v minulém kole absolvoval první venkovní zápas na svých antukových dvorcích proti týmu z Čelákovic. I přesto nezačal nový ročník ideálně, když ve čtyřech zápasech čtyřikrát prohrál. „Žatec skutečně nezačal sezonu ideálně. Co jsem měl možnost sledovat úvodní utkání, hledali především ideální sestavu a složení svých formací,“ prozradil své poznatky o soupeři.

„V úvodních zápasech se jim to vůbec nedařilo a prohrávali s favority velkými výsledky. Ovšem po změněa spojení silných dvojic, jako jsou bratři Vítové, opět dosáhli kvalitních výsledků. V posledním kole prohráli s úřadujícími mistry republiky z Modřic v poměru 4:6, když své prohrané dílčí zápasy prohráli v nejtěsnějších koncovkách třetích setů. Mohli tedy pomýšlet zcela reálně na skalp úřadujícího mistra,“ připomněl Vanke vzrůstající formu aktuálně posledního týmu extraligové tabulky.

I přesto chce Liapor uspět. „Zápas bude velmi nevyzpytatelný a je třeba do něj dobře vstoupit a vytvořit na soupeře patřičný tlak, pak se může naše herní převaha více projevit. Mají ve svých řadách i celou řadu zkušených hráčů, kteří nám nedají své body zadarmo,“ zamyslel se Vanke, co bude důležité v bitvě se Žatcem.

V neděli se pak představí v lázeňském městě nováček soutěže Plazy. „Tým Plazů je nováček a štika soutěže. Hrají velmi odvážně. Bohužel s většinou hráčů nemáme dosud dobrou zkušenost a budeme je v podstatě poznávat až v průběhu zápasu,“ vysvětloval karlovarský kapitán.

„Tým posílil především univerzál Milan Kučera, který často získává pro své sestavy dílčí zápasové body. Musíme hrát svoji hru a prokázat svoji herní převahu. Věřím, že se nám to podaří. Bude určitě atraktivní hrát proti soupeři, se kterým jsme se ještě nesetkali. Soupeř bude zdravě namotivován a určitě se bude jednat o zajímavý zápas, na který bych diváky rád také pozval,“ zve závěrem fanoušky po dva víkendové dny do Doubí Vanke.