Po dvou víkendech za sebou, kdy mohli na vlastní oči vidět vítězství nad Českým Brodem, urputný boj s nerozhodným výsledkem s Modřicemi a slavnou výhru 6:1 nad Šacungem, teď budou fandové karlovarského nohejbalu svým hochům fandit na dálku. Extraliga má volno a elita českého nohejbalu se vydává na Slovensko. Na programu je totiž pátý turnaj evropské pohárové série Czech Open 2011, který se odehraje v Košicích.

Košické klání je posledním ze série pěti turnajů, které se postupně hrály v Přerově, v Praze a dvakrát v Nymburce. Vypsán je pro trojice a hrát se bude, stejně jako všechny čtyři předchozí, podle loni schválených mezinárodních Pravidel nohejbalu UNIF 2010. Oproti českým pravidlům, podle nichž se hraje naše extraliga, se v Košicích bude hrát na jeden dopad a sety do jedenácti, ale s rozdílem dvou bodů, maximálně však do stavu 15:14. Sestavy na jednotlivých turnajích mohou být poskládány celkem libovolně bez ohledu na klubovou příslušnost, turnajové body do celkového hodnocení se pak připočítávají osobně jednotlivým hráčům (ne tedy oddílům).

Košický turnaj bude hrát dvanáct sestav nalosovaných ze tří výkonnostních košů do čtyř kvalifikačních skupin. Karlovarský nohejbal bude reprezentovat osvědčená sestava mnohonásobných mistrů republiky SK Liapor Witte Honza Vanke, Tomáš Bíbr a Libor Chytra. Nasazeni byli do čela skupiny B a v kvalifikaci si tak zahrají s maďarským týmem HUN Kaposvár v sestavě Pal, Ferenc, Vincze a B trojkou Vsetína v sestavě Ifka, Vichtora, Tomek a Vala.
Také v ostatních skupinách jsou na prvních místech nasazeni aktuální nebo nedávní šampioni svých zemí, ve skupině A Šacung v sestavě Makara, Ešner, Štěpař a Kalas, ve skupině C Modřice v sestavě Kop, Pachman, Rosenberk a Pelikán a ve skupině D Košice v sestavě bratři Perunovi, Doubrava a Stupák. Při předpokládaném postupu lídrů skupin do pavouka se dá čekat ve vyřazovacích bojích skutečně excelentní nohejbal a my budeme držet palce, aby se Karlovarští v této silné konkurenci neztratili.

Výsledky naší trojice v předchozích čtyřech turnajích vcelku odpovídají postavení, jaké karlovarský nohejbal v současné době zaujímá. Že pořád patří do absolutní evropské špičky zejména ve trojicích, dokázali hráči v dresech SK Liapor Witte už v úvodním turnaji Czech Open 2011 v Přerově, kde vybojovali stříbro za ´Žatcem´ v sestavě Ondra Vít, Pavel Kop a Kuba Mrákava a všechny aktuální i bývalé šampiony nechali v poli poražených. V deblech skončili v Praze na 5.-8. místě a v Nymburce byli čtvrtí, poněkud slabší jsou pořád v singlu (v Nymburce skončil nejlépe Bíbr v šestnáctce.