Den D karlovarského nohejbalu je tady. Dlouho a s napětím očekávané semifinále Witte Automotive extraligy otevře už zítra utkání, ve kterém obhájce loňského extraligového bronzu SK Liapor Witte Karlovy Vary přivítá úřadující mistry republiky Šacung VHS Benešov.

„Čeká nás v semifinále velice těžký soupeř. Šacung je nejenom loňský mistr republiky, ale především konsolidované mužstvo s řadou vynikajících individualit a ostřílených borců. Právě na to jsme se však celý rok poctivě připravovali, a tak naším cílem nemůže být nic jiného, než v sérii hrané na dva vítězné zápasy uspět a postoupit do finále. To vše s respektem k vynikajícímu soupeři. Po velice pěkném loňském třetím místě letos chceme poskočit alespoň o stupínek výš,“ má jasno vedoucí prvního mužstva SK Liapor Witte František Veselý.

„Tým postupně stavíme s důrazem na vyrovnanost jednotlivých sestav a především soudržnou partu tak, aby jeho vrcholná výkonnost přišla za jeden až dva roky. Jak ale vidím pracovitost a vůli všech hráčů celého týmu, věřím, že výrazně promluvit do bojů o titul jsme schopni už letos. Samozřejmě se může stát, že Šacung bude nad naše síly, i tak ale jsem přesvědčen, že hráči a celý realizační tým odevzdají to nejlepší, čeho jsou schopni a půjdou pak soupeři podat ruce se vztyčenou hlavou. Víme totiž, že jsme pro úspěch udělali maximum,“ dodává Veselý.

Stejně to vidí i trenér lázeňského áčka Gerhard Knop: „Asi bych to nedokázal vyjádřit lépe, jen bych rád připomenul, a to v žádném případě jako alibi, že tým je opravdu připravován pro budoucí roky a využívá zkušenosti starších hráčů. Proto bych nerad nepřiměřeně zvyšoval očekávání. Cílem musí být důstojné výkony odpovídající semifinále extraligy. Budeme se snažit vyhrát a není důvod se cítit poraženecky, ale mysleme na sílu soupeře a respektujme ji.“

Semifinále Witte Automotive extraligy SK Liapor Witte - Šacung VHS Benešov se hraje zítra, v sobotu 3. září od 14.00 hodin na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí. „Budeme opravdu potěšeni, když uvidíme plnou tribunu diváků, kterým jsme připraveni za jejich podporu předvést to nejlepší, co umíme. Ty nejvěrnější bych už teď rád pozval za týden do Benešova, kam na semifinálovou odvetu vypravujeme společný autobus fanoušků a hráčů,“ zve příznivce špičkového nohejbalu František Veselý.

Program zápasů play–off: 1. semifinále TJ Sokol SDS Exmost Modřice – TJ Spartak Čelákovice 14:00, SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary – Šacung VHS Benešov 1947 14:00.