Nebude to zdaleka poprvé, kdy se bude o titul v „královské" disciplíně nohejbalu, za niž jsou trojky tradičně považovány, bojovat v Karlových Varech. Poprvé se tu MČR trojic konalo 26. června 2000, kdy výhodu domácího prostředí přetavili v historicky první trojkový titul pro SK Liapor Karel Bláha, Michal Kokštein, Josef Tirpák, Jiří Dvořák a Vlastimil Kubín.

V následujících letech se ve Varech o trojkové tituly hrálo ještě mnohokrát: v roce 2002 vybojovali Dvořák, Kubín, Kokštein, Bláha a Veselý v domácím prostředí stříbro, v roce 2004 na domácí sestavu Bláha, Dvořák, Tirpák, Kokštein zbyly „jen" brambory, a v roce 2007 vybojovali Vanke, Kubín, Kokštein a Kubát titul, který v roce 2008 Vanke, Bláha a Kokštein obhájili. Po osmé a zatím naposledy pořádal SK Liapor Witte mistrovství republiky v trojicích v roce 2014, a to bylo poprvé, co se hráči v červených dresech na domácí půdě neprobili ani do čtyřky.

Letošní karlovarský šampionát bude od těch osmi předchozích v jednom zásadně odlišný, poprvé se totiž nebude hrát na antukových dvorcích SK Liapor Witte v Doubí pod otevřeným nebem, ale pod střechou.

„Náš oddíl je sice tradičním pořadatelem šampionátů venkovních, ale vzhledem k termínu určenému ČNS jsme využili možnosti uspořádat mistrovství republiky v nové Hale pro míčové sporty v areálu KV Areny," upřesňuje místo konání sportovní manažer SK Liapor Witte František Veselý.

Karlovarského Mistrovství ČR ve trojicích se zúčastní 20 nejlepších trojic z celé republiky. Rozlosovány byly do čtyř základních skupin, z nichž po dvou nejlepších postoupí do play-off. Domácí barvy budou hájit tři trojky. „Jako áčko nastoupí úspěšná sestava z Přerova a Vsetína Jan Vanke, Tomáš Bíbr a Matěj Medek se střídajícím Radimem Kubínem, B trojka pak bude hrát v sestavě Jakub Medek, Karel Hron, Vlastimil Kubín mladší a Michal Kokštein," odtajnil sestavy prvních dvou trojic František Veselý.

Dodejme k tomu jen, že SK Liapor Witte využil možnosti postavit i třetí trojku, a tak na „divokou kartu" pořadatele do turnaje nastoupí C trojka zasloužilých matadorů a mnohonásobných šampionů v sestavě Karel Bláha, Jiří Dvořák, Martin Čermák, František Veselý a Gerhard Knop.

Nohejbalový šampionát našel v KV Areně téměř ideální podmínky, a to nejenom pro hráče, kteří tu budou mít k dispozici dva vedle sebe položené dvorce a na tuzemské poměry luxusní zázemí, ale především pro diváky.

„Turnaj začne v 9:00 slavnostním zahájením a českou hymnou, vyřazovací boje jsou pak plánovány od 14:00 a finále se předpokládá v 17:30. Po celou tu dobu bude pro diváky přímo v hale zajištěno bohaté občerstvení, k tradicím našich turnajů patří i slosovatelné vstupenky, program zpestří exhibiční vystoupení oddílu sportovního karate, ale především se všichni mohou těšit na špičkový nohejbal. Věříme, že diváků přijde hodně, že se postarají o skvělou atmosféru a našim borcům že vytvoří opravdu domácí prostředí," zve diváky na šampionát František Veselý.