„Porážku jsme si zavinili sami, vlastními chybami celého družstva a samozřejmě i chybami mými. S výjimkou Dana Svobody, který svůj part ve třetí dvojici odehrál bezchybně, asi nemůže být se svým výkonem na sto procent spokojený nikdo,“ přiznal po utkání otevřeně karlovarský trenér Gerhard Knop. „V utkání jsme měli získat minimálně bod, protože ani soupeř se nevyvaroval mnoha chyb, ty naše ale bohužel přicházely v rozhodujících chvílích. Hrozně moc setů jsme ztratili průměrným zpracováním slabších útoků soupeře a chybným rozhodnutím při volbě nahrávky nebo útoku,“ pojmenoval hlavní nedostatky.

Duel soupeřů, kteří se naposledy ve vzájemných střetnutích potkali natřikrát loni v září v play off Extraligy, byl z naší strany rozehraný velice nadějně. Vanke s Musilem se na první modřickou dvojku vrhli s vysokým nasazením a rychle vedli 4:1 a 5:2, ale pak se „něco zlomilo“. Kop s Müllerem srovnali skóre, za stavu 8:8 po Musilově kiksu přešli do útoku, vyhráli set a pak i druhý a šli do vedení, které pak okamžitě navýšili výhrou druhé dvojky na 0:2.

SK Liapor Witte (v červeném) hostil v hale Lokomotivy tým Modřic.Zdroj: Jakub Medek

A o dva body vepředu byli Modřičtí i po trojkách. Nejprve sice Vanke s Matějem Medkem a Hronem rozebrali „Pospíšilovu“ trojici bez Pospíšila, jehož se marně snažil nahradit Halva, snadno dvakrát 10:4, ale pak přišli na hřiště Pelikán s Topinkou a navrátilcem do Modřické sestavy Kopem, a na ty byla naše druhá trojka krátká. Kuba Medek s Bíbrem a Kokšteinem drželi v 1. setu krok až do stavu 7:7, ale pak přišly rychle za sebou dva Kopovy razantní bloky a bylo vymalováno, a podobně to vypadalo i ve druhém setu.

Obrat k lepšímu přišel v polovině utkání v zápase třetích dvojic, do něhož sice mladíčci Halva s Hanusem (23 a 20 let) vletěli jak vichřice a rychle vedli až 3:7, ale když pak vedle Bíbra nastoupil místo Kokšteina střídající Svoboda, začalo se to lámat na druhou stranu. První set sice ještě vyhráli hosté, ale v dalších dvou ji už nepomohl ani střídající Topinka a bylo to 2:3. O vyrovnání se pak postaral Karel Hron, když v singlu zdolal Hanuse. Mladík, jehož zdobí dvě medaile ze singlových šampionátů dorostu, Hrona sice ve 2. setu zaskočil prudkým nástupem na 0:4, ale karlovarský hráš se nenechal vyvést z klidu a šňůrou osmi balonů v řadě strhl vítězství na svoji stranu.

Vrovnaný stav 3:3 bylo však bohužel maximum, jehož domácí tým v utkání dosáhl. Odvetné zápasy trojic skončily výhrou hostů a vítězný bod přidali Pelikán s Rosenberkem, když přetlačili Vankeho s Musilem a střídajícím Hronem.

SK Liapor Witte (v červeném) hostil v hale Lokomotivy tým Modřic.Zdroj: Jakub Medek

SK Liapor Witte – MNK Modřice 3:6
Zápasy: Vanke, Musil (Hron) – Kop, Müller 9:10, 4:10; Jakub Medek, Putík – Pelikán, Rosenberk 7:10, 8:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Müller, Rosenberk, Halva 10:4, 10:2; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein – Kop, Pelikán, Topinka 7:10, 7:10; Bíbr, Kokštein (Svoboda) – Hanus, Halva (Topinka) 7:10, 10:5, 10:7; Hron – Hanus 10:8, 10:7; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kop, Pelikán, Topinka 7:10, 8:10; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein (Putík) – Müller, Rosenberk, Hanus 10:9, 9:10, 9:10; Vanke, Musil (Hron) – Pelikán, Rosenberk 5:10, 9:10. Sety: 7:1. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6.

Ilustrační foto.
O víkendu za fotbalem