Turnaj vypsaný jako neoficiální mistrovství České republiky v nohejbalu trojic veteránů navazuje na úspěšnou premiéru, která se pod stejným názvem odehrála v červnu 2016. Tenkrát do Doubí přijelo sedmnáct trojic „starých pánů“ ze všech možných koutů republiky od Stříbra na jihozápadě až po Ostravu na severovýchodě, letošní „Pohár prezidenta“ bude ještě velkolepější. Vypsaný je pro dvě věkové kategorie, nad 45 a nad 60 let, s kapacitou 16 trojic v každé z nich, a obě jsou naplněny! V Doubí se tak sejde víc jak stovka hráčů, z nichž většina ve své době patřila k mistrům svého oboru a nemálo z nich zdobí tituly mistrů republiky, Evropy i světa.

Domácí scénu budou v této vznešené společnosti reprezentovat především vítězové „Poháru prezidenta 2016“ v sestavě Karel Bláha, Vlasta Kubín, Franta Veselý a Gerča Knop, ve stejné věkové skupině jsou přihlášeni i další veteráni Liaporu Jirka Dvořák, Tomáš Toth a Ríša Makara a ani tím není počet hráčů, kteří ve své době oblékali dres Liaporu, zdaleka vyčerpaný. Západočeský nohejbal zde spolu s nimi budou zastupovat i hráči oddílů, které se už sice z tabulek oficiálních soutěží vytratily, ale z historie našeho sportu je vymazat rozhodně nejde – z Chodova, Mariánských Lázní, Horního Slavkova, Stříbra a dalších.

Turnaj je samozřejmě po celý den přístupný i divákům, kteří se mohou těšit na parádní třídopadový nohejbal v podání mistrů svého oboru. Hlady a žízní přitom nebude nikdo trpět a ani o další zábavu nebude nouze. Vše vyvrcholí večerním mejdanem s doprovodem známé karlovarské skupiny „Petr nebo Pavel“.

Ilustrační foto - běžci
Kohoutek potvrdil skvělou formu