Akce to bude rozhodně nevšední, pořadatelé ze Spartaku Čelákovice totiž letos požádali o přidělení singlových šampionátů všech kategorií s tím, že všechny se uskuteční na jednom místě a v jeden den, a Český nohejbalový svaz jim vyhověl. V sobotu tak budou v Čelákovicích k mání tituly mistrů republiky v singlu mužů, žen, dorostenců a starších žáků.

Na akci, jaká nemá v celé už téměř stoleté historii českého nohejbalu obdoby, nemohou chybět ani hráči karlovarského extraligového klubu SK Liapor Witte, který do Čelákovic vysílá sedmičlennou výpravu. V kategorii mužů byli na šampionát přijati Tomáš Bíbr, Karel Hron a David Kyliánek, v kategorii dorostu Pavel Gregor a v kategorii starších žáků Jakub Svoboda, Tobiáš Gregor a Jan Schäfer. Šance na místa na bedně mají zejména Tomáš Bíbr a Karel Hron, kteří si už singlovou „bednu“ v minulosti vyzkoušeli. Bíbr si pro medaili došel v roce 2015, Hron o dva roky dříve, a v obou případech šlo o stříbro.

Je-li ovšem někdo z hráčů SK Liapor Witte ve své kategorii uznávaným „top“ favoritem, pak je to Lukáš Tolar. Hráč dorosteneckého týmu bude bojovat o zlato v kategorii starších žáků v dresu svého mateřského oddílu Baníku Stříbro, ve kterém už letos vyválčil tituly v kategoriích dvojic a trojic.

Ilustrační foto.
Letní cena klisen s knižním křtem i hudebním doprovodem