Karlovarští se na blížící se šampionát chystají s plnou odpovědností zkušených pořadatelů mistrovských turnajů. „Centrální kurt, na kterém se odehrají závěrečné boje o medaile, prošel letos na jaře generálkou a je ve vynikajícím stavu, ošetřené a dokonale připravené jsou i další dva dvorce. Samozřejmě už máme také kompletně připravené zázemí pro hráče i jejich doprovod, tedy šatny, toalety, sprchy a další, a pro všechny účastníky akce i diváky je přímo v areálu nachystané občerstvení včetně teplé i studené kuchyně,“ představuje místo konání místopředseda SK Liapor Witte František Veselý.

Letošní školní rok byl jiný. Kvůli koronaviru si řada dětí vylepšila své známky na závěrečném vysvědčení, nejinak tomu bylo i na Základní škole Dukelských hrdinů. Z vysvědčení měli pochopitelně největší radost prvňáčci.
OBRAZEM: Vysvědčení dostávali kvůli koronaviru také rodiče

Největší odměnou pro účastníky mistrovství jsou samozřejmě tituly a medaile, pořadatelé však pro ty nejlepší mají i lákavé „prajzmany“. „Celková hodnota odměn, které do turnaje vkládá náš klub se svými partnery a sponzory, dělá čtyřicet tisíc korun. Třicet tisíc z toho bude medailistům vyplaceno v hotovosti a deset tisíc je hodnota věcných cen, věnovaných zajímavými firmami z regionu, z nichž asi nejznámější je Becherovka,“ slibuje Veselý.

Deblový šampionát se ukázal být atraktivním i pro kluby, které letos do oficiálních klubových soutěží svá družstva nepřihlásily. STK Českého nohejbalového svazu přijala přihlášky čtyřiadvaceti dvojic, což je propozicemi daná kapacita šampionátu. Své hráče nominovaly prakticky všechny špičkové české oddíly, v první řadě tři ze čtyř semifinalistů posledního mistrovství z roku 2018 Vsetín, Žatec a Čelákovice, chybět tak budou jen obhájci titulu Modřice. Karlovarský nohejbal budou na domácích dvorcích reprezentovat čtyři dvojice, jejich sestavy oznámí trenér A mužstva Jan Vanke až v den konání turnaje. Mistrovství republiky zabere prakticky celý den.

„Živo tady bude už od osmi ráno, kdy se otevírá kancelář prezentace, v devět bude slavnostní nástup všech účastníků se státní hymnou a hned potom se na všech třech kurtech rozeběhnou zápasy v kvalifikačních skupinách. Vyřazovací play- -off začne ve dvě odpoledne a kolem páté bychom měli znát všechny medailisty. Slavnostní vyhlášení výsledků předpokládáme v 17.30,“ dodal závěrem František Veselý.