Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nominační listina Anketa Nejúspěšnější sportovec Karlovarského kraje roku 2010

Karlovarský kraj - Anketa Nejúspěšnější sportovec Karlovarského kraje roku 2010

5.3.2011 1
SDÍLEJ:

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2010 v karlovarském Parkhotelu RichmondFoto: Deník/ Daniel Seifert

Mládež – jednotlivci
Martin Rubeš – TJ Lokomotiva, šerm kordem – 7. místo na MS v Baku (Azerbajdžán), 2. místo na největším žákovském turnaji na světě ve Wroclawi, 1. místo na MR kadetů, 2. místo na MR žáků, 1. místo - Český pohár kadetů, 1. místo – Český pohár žáků, 5. místo na ME družstev juniorů v Moskvě.
Milan Černoch – Okresní kolegium AVZO Cheb, motokros – 1. místo na ME I.M.B.A. (do 50 cm3), 1. místo na mez. mistrovství ČR amatérů (do 50 cm3), 1. místo Krušnohorský pohár (do 50 cm3).
Matyáš Bělohradský – Sportovní krasobruslařský klub Karlovy Vary, krasobruslení – 3x 1. místo na mezinárodních závodech, 2. místo na mezinárodních závodech, 5x 1. místo ve Velké ceně v ČR, 1. místo v Národní lize, 1. místo v evropském kritériu.
Tomáš Řehořek – LK Slovan Karlovy Vary, běh na lyžích – 1. místo na MR klasickou technikou, 1. místo v Českém poháru v celkovém hodnocení, 1. místo v seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová, 2. místo na Olympiádě mládeže ČR, 1. místo na Olympiádě mládeže ve štafetě.
Michal Novák – LK Slovan Karlovy Vary, běh na lyžích – 1. místo na Olympiádě mládeže ČR – volnou technikou, 1. místo na MR – volnou technikou, 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru, 1. místo na Olympiádě mládeže ČR – štafeta 3x 3 km.
Markéta Lubinová – LK Slovan Karlovy Vary, běh na lyžích – 1. místo v seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová, 3. místo v celkovém pořadí Českého poháru.
Václav Manhart – TJ Lokomotiva Cheb, vzpírání – 1. místo na MR žáků do 14 let v kat. nad 69 kg (trh: 85 kg, nadhoz 102 kg), 2. místo na MR juniorů do 17 let (trh: 85, nadhoz 110 kg).
Monika Pachtová – TJ Slovan Karlovy Vary, plavání – 2. místo na MR (zimní) – 800 volný způsob, 3. místo na MR – 400 m volný způsob, 5. místo na MR - 200 m volný způsob, 5. místo na MR – 50 m volný způsob, 5. místo na MR – 100 m volný způsob.
Karel Junek – Karate Klub Kraslice, shotokan karate, kata a kumite – 2x 2. místo na MR JKA – kata, kumite, 1. místo – 2. Národní pohár JKA – kata, kumite, 3. místo – 1. Národní pohár JKA – kumite, 1. místo – Krajský přebor.
Jan Kounovský – TJ Baník Sokolov, vzpírání – 2. místo na MR, 1. místo - Velká cena Meziboří, 2. místo - Velká cena Rotavy.
Josef Bekr – Sportovně střelecký klub policie UNITOP Sokolov, sportovní střelba – 3. místo na MR, 1. místo - Velká cena Prahy, 1. místo – Krajský přebor.
Filip Klier – KMT kart o. s. Karlovy Vary – Otovice, motokáry – 2x 1. místo – NSR, 5. místo celkově – NSR, 5. místo celkově na MR, 3. místo Karting cup ČR - celkově.
Pavel Peterka – TJ Olympie Březová, zápas řeckořímský a volný styl – 15. místo na ME v Sarajevu, 1. místo Grand prix, VC Itálie, 1. místo na MR v zápase řeckořímském, 1. místo na MR v zápase řeckořímském volný styl, 1. místo Grand prix Lidice 2010, 3 x 5. místo Grand prix / Polsko, Chorvatsko, Maďarsko), 5x 1. místo na mezinárodních turnajích v ČR.
Ondřej Novotný – TJ Lokomotiva, šerm kordem – 8. místo na MS v Baku (Ázerbájdžán), 9. místo na OH kadetů (mládeže) v Singapuru, 3. místo na MR v soutěži kadetů, 2. místo – Český pohár.
Jana Lorencová – Sportovně střelecký klub policie UNITOP Sokolov, sportovní střelba – 17. místo na MS v Mnichově - SP, 4. místo na MS družstev v Mnichově - SP, 1. místo na olympijských nadějích v Berlíně - SP, 1. místo na MR - SP, 2. místo na akademickém MR – SP, 2x 1. místo na MR – VZPi, 1. místo na olympijských nadějích v Berlíně - VZPi, 1. místo na olympijských nadějích v Suhl - VZPi, 2. místo Grand Prix Slovenia – VZPi.
Petra Nováková – LK Slovan Karlovy Vary, běh na lyžích – 1. místo na MR 10 km klasicky, 2. místo na MR 5 km volnou technikou, 2. místo na MR ve sprintu volnou technikou, 3. místo na MR 5 km s přezouváním, 1. místo – Český pohár v celkovém hodnocení, 1. místo – Český pohár starších dorostenek na dlouhé trati, 1. místo - Český pohár starších dorostenek ve sprintu, zařazena do reprezentačního družstva olympijských nadějí ČR.
Jakub Rádl – LK Slovan Karlovy Vary, běh na lyžích – 1. místo na MR – ve sprintu, 1. místo na MR ve štafetě, 2. místo – Český pohár – volnou technikou, 2. místo – Český pohár v celkovém hodnocení, zařazen do reprezentačního družstva juniorů ČR.
Karel Štork – TJ Rotas Rotava, vzpírání – 1. místo na mez. Fulda cup Austria v Lochenu v kategorii „17“ do 94 kg, 1. místo na mez. Fulda cup Austria v Lochenu – družstev (člen družstva), 1. místo na MR kategorii „17“ nad 94 kg, 3. místo na MR v kategorii „20“ do 105 kg, 4. místo v lize juniorů na MR juniorů družstev (člen družstva).
Emil Minář – EMHO, racing – Kartig (motokáry), kategorie: ROK – 1. místo ve třídě ROK při MR, 1. místo ve vytrvalostním seriálu ROK TaG ENDURANCE, 3. místo v celostátním šampionátu HOBY ROK, 3. místo v celostátním šampionátu KARTING CUP ve třídě ROK, 4. místo v celostátním šampionátu Moravský pohár ve třídě ROK.
Dominika Lokingová – TJ Lokomotiva Cheb, vzpírání – 1. místo na MR do 17 let kat. do 65 kg (trh: 51 kg, nadhoz: 60 kg), 2. místo na MR do 20 let, 3. místo na MR do 23 let kat. do 58 kg, členka reprezentačního družstva juniorek ČR ve vzpírání.
Martin Příhoda – Royal Golf Club Mariánské Lázně, golf – 1. místo MČR mužů ve hře na jamky 2010, 1. místo Mezinárodní mistrovství ČR dorostu 2010, 14. místo Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány 2010, 6. místo na žebříčku Amateur Tour 2010.
Silvie Získalová – Policejní sportovní klub Cheb „96“, sportovní střelba – 2. místo na MR Sp 30 + 30, 2. místo na MR VzPi 40 + 40, 1. místo na Finále ČPTM Sp 30 + 30, 3. místo na Finále ČPTM VzPi 40 + 40, 1. místo Grand Prix Praha VzPi 40 + 40, 1. místo Grand Prix Kooperativa VzPi 40 + 40, 3. místo Grand Prix Kooperativa VzPi 40 + 40, 2. místo Krajský přebor VzPi 40 + 40.
Ondřej Gargula – TJ Thermia Karlovy Vary, o.s., basketbal – 3. místo v extralize U18 s družstvem Sparta Praha, 6. místo v extralize U18 s družstvem Thermie K. Vary, 1. místo v závěrečném turnaji v II. lize mužů s družstvem Thermie Karlovy Vary, nominoval se do reprezentace ČR v kategorie U18.
Martina Manhartová – TJ Lokomotiva Cheb, vzpírání – 3. místo na MR do 23 let kat. do 63 kg (trh: 48 kg, nadhoz: 58 kg), 4. místo na MR ženy, členka reprezentačního družstva juniorek ČR ve vzpírání.
Jakub Medek – SK Liapor Witte Karlovy Vary, nohejbal – 3. místo na MR jednotlivců – nohejbal, 1. místo na MR trojic i dvojic – nohejbal.
Matěj Medek – SK Liapor Witte Karlovy Vary, nohejbal – 1. místo na MR trojic i dvojic – nohejbal.


Mládež kolektivy
LK Slovan Karlovy Vary – běh na lyžích, žáci – 1. místo štafeta 3x 3 km na OH dětí a mládeže (Tomáš Řehořek, Kryštof Husák, Michal Novák).
BK Lokomotiva Karlovy Vary – basketbal, starší žákyně – postup do finálové skupiny a konečné 6. místo v Žákovské basketbalové lize.
TJ Lokomotiva Cheb – vzpírání, mladší žáci – 2. místo v celostátní lize žáků ČR 2009/2010.
Taneční skupina Mirákl, o. s., tanec – děti: 6. místo na MS, 5. místo na MČR, 4. místo na mistrovství Čech – mini, 5. místo na MS, 2. místo na MČR – malá skupina – jazz dance, 4. místo na MS, 1. místo na MČR – malá skupina – modern dance, 7. místo na MS, 3. místo na MČR – formace – modern dance.
Taneční skupina Mirákl, o. s., tanec – junioři: 1., 2. a 6. místo na MČR – sóla ženy – 3 tanečnice, 13. a 15. místo na MS, 1. a 2. místo na MČR – dua, 7. místo na MS, 2. místo na MČR – formace – modern dance, 13. místo na MS, 3. místo na MČR – formace – jazz dance, nominovali se na zahraniční soutěže (MS a ME).
LK Slovan Karlovy Vary – dorost, běh na lyžích – 1. místo na MR ve štafetě na 3 x 5 km (Jakub Rádl, Radim Vik, Jan Kronika).
SK Liapor Witte Karlovy Vary – nohejbal, dvojice a trojice – 1. místo na MR dvojic (Matěj a Jakub Medkovi), 1. místo na MR trojic (Matěj Medek, Kuba Medek a Karel Bláha mladší).
TJ Lokomotiva – šerm kordem, kadeti – 1. místo na MR (Martin Rubeš, Ondřej Novotný, Štěpán Řezníček, Martin Flaisik).
TJ Lokomotiva – šerm kordem, juniorky – 1. místo na MR (Myšková, Ondráčková, Rubešová, Hornová).
Školní sportovní klub při Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech – volejbal, dorostenky – 2. místo na MR (republikové finále) ve Žďáru nad Sázavou.
TJ Lokomotiva Cheb – vzpírání, smíšené družstvo juniorů – 4. místo v I. juniorské lize ČR v sezoně 2009/2010.
FB Hurrican Karlovy Vary – florbal – 1. místo v II. juniorské lize a následný postup do I. ligy juniorů (nejvyšší juniorská celostátní soutěž České florbalové unie).
Taneční skupina Mirákl, o. s. - tanec – 1., 2. a 6. místo na MČR – sóla ženy – 3 tanečnice, 13. a 15. místo na MS, 1. a 2. místo na MČR – dua, 7. místo na MS, 2. místo na MČR – formace – modern dance, 13. místo na MS, 3. místo na MČR – formace – jazz dance, nominovali se na zahraniční soutěže (MS a ME).

Dospělí – jednotlivci
Lukáš Bauer – Dukla Liberec, odchovanec LK Slovan K. Vary, běžecké lyžování – Rodák z Božího Daru, kde žije a trénuje, odchovanec LK Slovan Karlovy Vary, člen reprezentačního týmu ČR v běhu na lyžích, který odvádí dlouhodobě vynikající výsledky, 2x 3. místo na OH - Vancouver, Vítěz Tour de Ski 2010.
Ondřej Němec – HC Energie Karlovy Vary, lední hokej – mistr světa 2010 – Německo.
Jana Stöckelová – Sportcentrum Cheb, kulturistika – mistryně světa 2010 – Mexiko.
Josef Váňa – JS Jovan, Bohuslav u Karlových Varů, jezdectví – 1. místo Velká pardubická (v 58 letech).
Jan Kubíček – AC Start Karlovy Vary, terénní triatlon – 13. místo na MS Xterra triatlon, Maui Havaj (nejlepší český výsledek), 4. místo na ME v terénním triatlonu, Myjava - Slovensko, 2. místo na ME v terénním triatlonu, Myjava – Slovensko (družstvo ČR), 9. místo Světový pohár Xterra – Špindlerův Mlýn, MR ve sprintu Xterra triatlonu – Děčín, 2. místo na MR v supersprintu Xterra triatlonu – Ostrov nad Ohří, Celkový vítěz Xterra Czech Tour.
Irena Klingorová – TJ Olympionik Cheb, terénní triatlon – 7. místo na MS Xterra Hawai - ženy, 2. místo na ME Xterra-to Sardegna, 2. místo na ME Crosstriathlon Myjava.
Ivana Sekyrová – Atletický klub Sokolov, atletika – 15. místo na ME do vrchu (reprezentantka ČR), 1. místo na MS v běhu do vrchu, kategorie masters W35, 1. místo na MR běhu do vrchu (Jánské Lázně), 1. místo na MR v silničním běhu Běchovice – Praha (10 000 m), 2. místo na MR na dráze v běhu na 10 000 m (Třinec, 2. místo na MR na dráze 3 000 m překážek (Třinec), 2. místo na MR v půlmaratonu (Plzeň), 1. místo na MR veteránek v běhu do vrchu, kategorie masters W35, 1. místo ve Velké kunratické.
Petr Mühlhans – Bikeclub Mariánské Lázně – MTB – 4X – 28. místo na MS, 27. místo Světový pohár, 15. místo Světový ranking, 8. místo Evropská série, 1. místo v Českém poháru - celkově.
Petr Novák – Dukla Liberec, odchovanec LK Slovan Karlovy Vary, běžecké lyžování – 1. a 5. místo - Světový pohár – dálkové běhy, 1. místo na MR ve štafetách, 2x 3. místo na MR jednotlivců – 50 km a 15 km, 1. místo Ski sprint Karlovy Vary - štafety, 23. místo – Světový pohár - Estonsko – Ötepe.
Petr Novák – X-Team BaNo Karlovy Vary, Xterra (terénní triatlon) – 1. místo na ME v kategorii 25 – 30 let (Myjava - Slovensko), 1. místo na MR kat. 20 – 30 let, 6.místo - Světový pohár v kategorii Elita (Špindlerův Mlýn).
Michaela Preibischová – TJ Slovan Mariánské Lázně, jachting, lodní třída Fireball – 1. místo na ME v kategorii mix (dvojice: muž a žena), 6. místo na ME v celkovém pořadí, 2 x 2. místo a 1 x 5místo v Českém poháru, jedná se o jednu z nejrozšířenějších lodních tříd v ČR.
Martin Gössl – TJ Agro Cheb, oddíl jezdectví, jezdectví spřežení – 1. místo na MR spřežení v jízdě spřežení, 4. místo CAI A – Světový pohár spřežení (W Altnfelden), 4. místo CAI A – Světový pohár spřežení (W Nebanice), 1. místo na MR spřežení v jízdě spřežení, 2. místo – Český pohár - spřežení v jízdě spřežení, zařazen do reprezentačního kádru ČR.
Jan Vanke – SK Liapor Witte Karlovy Vary, nohejbal – 3. místo v nohejbalové extralize, 1. místo v nejprestižnějším turnaji roku Poslední smeč v Praze, zařazen do reprezentačního kádru ČR.
Martin Šulista – Okresní kolegium AVZO Cheb, sportovní střelectví – 1. místo - Mistrovská pohárová střelecká soutěž Bonn – armádní puška, 1. místo na MR AVZO TSČ – samopal vzor 58 vestoje.
Karel Kopal – Olympie fitness klub Březová, benč press – 1. místo na MR – benč press v kategorii do 75 kg (výkon 180 kg), 1. místo na MR – benč press v kategorii do 75 kg (výkon 180 kg).

Dospělí – kolektivy
Sportovně střelecký klub policie UNITOP Sokolov – sportovní střelba – 1. místo na MČR ve služební pistoli (Sokolov) - obhájili titul, 1. místo na mezinárodních závodech Samopal+ Pistole.
TJ Baník Sokolov – vzpírání – 2. místo na MR v I. lize mužů.
Royal Club Mariánské Lázně – golf – 2. místo Extraliga ČR mužů.
SK Liapor Witte Karlovy Vary – nohejbal, muži – 3. místo v nohejbalové extralize, 1. místo v nejprestižnějším turnaji roku Poslední smeč v Praze (Bláha, Babka 1. místo na MR dvojic a Bíbr 1. místo na MR jednotlivců).
BK Lokomotiva Karlovy Vary – basketbal, ženy – čtvrtfinále play–off a konečné 5. místo v ŽBL.
Tenisový klub TC Gejzírpark – tenis – 1. místo ve II. lize a postup do I. ligy.
Veteráni
Miroslav Kubinec – TJ Baník Sokolov, vzpírání – 1. místo na MS 2010 – masters, 1. místo na ME 2010 v Rakousku - masters, 1. místo na ME 2010 v Polsku - masters.
Ludvík Killinger – Cyklo Team Killi, cyklistka – 2. místo na MS v časovce jednotlivců - Rakousko, 3. místo na ME v časovce jednotlivců - Žďár nad Sázavou, 1. místo na MR v časovce jednotlivců, 1. místo na MR v časovce dvojic, 2. místo v česko-moravském poháru - silnice, 3. místo v TOP TEN 2010 – vítěz osmi závodu Extraligy.
Věra Ježková – TJ Slavia Karlovy Vary, silniční cyklistika, ženy – 1. místo na ME 2010 – silniční cyklistika - masters ženy, 5. místo ve Světovém poháru – silniční cyklistika –masters ženy, 1. místo na MR – Extraliga v silniční cyklistice masters - ženy, 3. místo na MR – v silniční cyklistice masters – časovka ženy, 1. Přebor Karlovarského kraje v časovce jednotlivců - ženy.
Jana Nečekalová – TJ MG Cheb, o. s. – minigolf, senioři od 46 let – 1. místo – Pohár národů – seniorky (Cheb 2010), 11. místo – ME seniorů jednotlivců (za účasti 11 zemí Evropy), 3. místo – ME seniorů – družstva seniorek. Vytvoření českého rekordu žen i seniorek 23 úderů na 1 okruh – minigolf (betonové dráhy).
Jan Fišák – TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, orientační běh – na MČR veteránů: 1. místo – sprint, 2. místo – dlouhá trať, 3. místo – klasická trať, 3. místo ve štafetách, 6. místo v družstvech, 8. místo na mezinárodních závodech v orientačním běhu v Benátkách a 4. místo v Českém poháru v kategorii H65, 10. místo v Českém poháru veteránů nad 35 let, kategorii – celkově.
Josef Milota – TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, orientační běh – na MČR veteránů: 2. místo – sprint, 3. místo – dlouhá trať, 3. místo – krátká trať, 3. místo ve štafetách, 6. místo v družstvech, 3. místo na mez. OB Prague Easter, 1. místo v Českém poháru v kategorii H50, 5. místo v Českém poháru veteránů nad 35 let – celkově.
Stanislava Opavová – TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, orientační běh – na MČR veteránů: 1. místo – sprint, 2. místo – dlouhá trať, 6. místo v družstvech, 4. místo v Českém poháru v kategorii D55, 18. místo v Českém poháru veteránek nad 35 let, kategorii – celkově.
Jan Sklenář – TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, orientační běh – na MČR veteránů: 3. místo – dlouhá trať, 3. místo ve štafetách, 6. místo v družstvech.

Handicapovaní sportovci
jednotlivci

Milan Man – SK Kontakt Karlovy Vary, plavání, dorost – 5. místo na IWAS GAMES (Světové hry mládeže) – 100 m znak, 6. místo na IWAS GAMES (Světové hry mládeže) – 50m volný způsob, 1. místo – Českého poháru celkové ve své kategorii, 1. místo na MR – 50 m volný způsob, 1. místo na MR 100 m volný způsob, 2. místo na MR 100 m znak.
Vendula Dušková – SK Kontakt Karlovy Vary, plavání, žáci – 3. místo na IWAS GAMES (Světové hry mládeže) – 400 m volný způsob, 4. místo – Českého poháru ve své kategorii - celkově, 1. místo na MR – 50 m volný způsob, 1. místo na MR - 100 m volný způsob, 2. místo na MR - 100 m znak.
Petra Flekačová – SK Kontakt Karlovy Vary, plavání, žáci – 3. místo na IWAS GAMES (Světové hry mládeže) – 200 m polohový závod, 3. místo – Českého poháru ve své kategorii - celkově, 1. místo na MR – 100 m znak.
Miroslav Hrbek – Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu Cheb, sledge hokej – 5. místo – paralympiáda 2010 (Vancouver), reprezentant ČR, 3. místo MR sledgehokejové lize.
Petr Lindák – Sportovní klub vozíčkářů Sharks, sledge hokej – 3. místo MR sledgehokejové lize, 3. místo na MR ve vzpírání tělesně postižených, 10. místo VC Klatov ve vzpírání v kat. muži do 100 kg, celkově 19. místo mezi zdravými.
Jiří Berger – Sportovní klub vozíčkářů Sharks, sledge hokej – 5. místo na Paralympijských hrách ve Vancouveru 2010, 3. místo MR sledgehokejové lize, nejlepší střelec České sledgehokejové ligy 2009/10, vítěz kanadského bodování České sledgehokejové ligy 2009/10.

Sportovní kolektivy
SK Kontakt Karlovy Vary – plavání tělesně postižených – 3. místo v Českém poháru plavání tělesně postižených - celkově (série 4 závodů).
Sportovní klub vozíčkářů Sharks – sledge hokej – 3. místo - Česká sledgehokejová liga 2009/2010.
Trenéři
Martin Rubeš – TJ Lokomotiva – šerm o. s. , šerm kord – Jeho svěřenci získali: 4x 1. místo na MR (1x jednotlivci, 3x kolektiv), 2x 1. místo v Českém poháru, 2x finalisty MS (7. a 8. místo), 1x olympionik.
Pavel Peterka – TJ Olympie Březová – zápas řeckořímský – jeho svěřenci na mistrovství republiky žáků, dorostenců a kadetů získali: 4x 1. místo, 2x 2. místo a 1x 3. místo na MR, 3x 5. místo na turnajích Grand Prix, 1x 15. místo na ME v Sarajevu, 1x 1. místo – Velká cena Itálie, 24 titulů oblastních přeborníků a další medailová umístění.
Pavel Ivanič – TJ Baník Sokolov, vzpírání – je členem TJ Baník Sokolov od roku 1988. V současné době i trenér reprezentace ČR. Jeho svěřenci v roce 2010 vybojovali na ME do 23 let na Kypru stříbrnou medaili zásluhou Jiří Orsága a na ME v Minsku v kategorii dospělých 6. a 8. místo a na MS v Antálii 9., 11. a 15. místo, což lze v současné těžké konkurenci považovat za dobrý úspěch s příslibem pro OH v Londýně.
Petr Fiala – TJ Olympionik Cheb, cyklistika – 25 let dobrovolné práce s mládeží, tři roky vedoucí Sportovního centra mládeže cyklistiky Karlovarského kraje. Vyhodnocen KVCS osobností roku 2010. Aktivní iniciátor výstavby sportovní haly mládeže v Chebu.

Sportovní legenda
Luboš Zahradníček – BK Lokomotiva Karlovy Vary, basketbal, novinář – v roce 2010 odehrál již 51. sezonu za BK Lokomotiva K. Vary. Odehrál již 1 800 utkání a k tomu přidal bezmála 17 000 bodů. Připravuje se na mistrovství světa 65+, které se bude konat v Brazílii.
Roman Maleček – BK Lokomotiva Karlovy Vary, basketbal – organizační zajištění finálové skupiny MS 2010 v basketbale žen v Karlových Varech a podílení se na velmi úspěšné organizaci celého MS 2010 .
Vladimír Hlavatý – SK Liapor Witte Karlovy Vary, nohejbal – dlouholetý aktivní hráč, trenér, funkcionář a zakládající člen, vůdčí osobnost a prezident SK Liapor Witte Karlovy Vary. Pod jeho vedením byl vybudován dnešní areál v Doubí. Především jeho zásluhou tradiční český sport, jakým je nohejbal, si na Karlovarsku prostřednictvím vynikajících výsledků hráčů a mužstev SK Liapor Witte K. Vary vydobyl sportovní a společenskou prestiž, jakou nemá v tomto sportovním odvětví nikdo v republice.
Miroslav Vrbka – TJ Lokomotiva Cheb, vzpírání – dlouhodobý úspěšný trenér mládeže, oddílu, který má největší podíl na výsledcích mládežníků jak v jednotlivcích, tak v kolektivech v juniorské kategorii. V letech 1988 – 1995 a pak 2002 – 2008 trenér juniorské reprezentace ČR, v letech 2003 – 2005 současně trenér ČR – kat. muži a ženy. Je z mála trenérů našeho regionu, který dlouhodobě vedl reprezentační družstvo a jednotlivce ČR.
Štěpán Sláma – TJ Lokomotiva Cheb, házená – zakladatel házené v roce 1957, dlouholetý hráč, úspěšný trenér od minižákyň až po ženy. Především se staršími žačkami získal titul mistryň ČSSR, další úspěchy v kategorii dívek, např. v I. dorostenecké lize. Je zakladatelem mezinárodního turnaje žen „O štít města Chebu“ a 38 let vede při tomto turnaji sportovně–technickou komisi. V současné době aktivně pracuje ve výboru oddílu házené. Dlouhodobě je členem výkonného výboru TJ.
Zdeněk Skokan – TJ Lokomotiva Cheb, šachy – je zakladatelem oddílu šachu, od prvopočátku až do současné doby je aktivním a platným hráčem. Dlouhodobě vykonává funkci předsedy oddílu. Opakovaně dlouhou dobu vede různé kroužky šachu jak v domě dětí, tak nyní na 6. ZŠ v Chebu. Dlouhodobě je členem výkonného výboru TJ.
Jan Papaj – TJ Baník Sokolov, vzpírání, masér – 44 let je aktivním členem oddílu TJ Baník Sokolov - vzpírání. Dlouholetý masér juniorské reprezentace národního týmu.
Petr Tarant – Sportovně střelecký klub policie Unitop Sokolov, sportovní střelba – v roce 2010 oslavil 62 let, bývalý výborný sportovec, dlouholetý člen státní reprezentace a v roce 1976 byl členem širší olympijské nominace, dlouhodobě výborný trenér, vzor pro ostatní a hlavně pro mladé hráče, který stále dosahuje velmi dobrých výsledků ve sportovní střelbě, dlouhodobý aktivní funkcionář v krajských a republikových orgánech sportovní střelby, veškerý volný čas věnuje výstavbě a zlepšení sportovní střelnice a díky jeho aktivitám se na zdejší střelnici pořádají MČR ve střelbě ze služebních zbraní a předávkách.

Místo události:
5.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení