Novák v prvním okruhu sice několik pozic ztratil, ale velmi brzy si dokázal vybojovat zpět příčky v nejlepší třicítce, které pak bezpečně držel. „Na začátku závodu jsem bohužel neměl štěstí na pozici, zůstal jsem zavřený uprostřed závodního pole a nepodařilo se mi dostat výš. Stálo to pak hodně sil, abych se posouval,“ poukazoval v cíli Michal Novák.

Michal Novák, jednička české reprezentace mužů.
Bravo. Novák prorazil poprvé brány semifinále ve sprintu, skončil desátý

Když startovní pole roztrhali favorité Klaebo s Niskanenem, zůstal český reprezentant ve dvojici s Rusem Terentěvem. „Asi ve třetině závodu za to vepředu vzali a jelo se tempo, jako kdybychom už měli jet do cíle. Přitom mně se nejelo dobře, dýchalo se mi špatně, tělo bylo takové zaťaté v křeči,“ vracel se k průběhu závodu.

Pak Novák sice na chvíli vypadl z nejlepší třicítky, ale bojovným výkonem v posledních stovkách metrů si dofinišoval pro 29. místo, ze kterého ztratil na Klaeba čas 2:32,2. V průběžném pořadí Tour de Ski patří Novákovi 25. místo. „Ve dvou třetinách závodu jsem měl obrovskou krizi. Jsem rád, že to v cíli vyšlo aspoň na body, ale už jsem na tom nemohl ani stát a jenom jsem tak vlál,“ dodal k závodu, ve kterém opět dosáhl na cenné body.

Dnes Tour de Ski vyvrcholí tradičním výjezdem sjezdovkou na Alpe Cermis. Ženy odstartují v 11.30, muži v 15.25 hodin. Přímé přenosy můžete sledovat na ČT Sport a Eurosportu.