Další Češi v Oberstdorfu na body nedosáhli. Dílčí vítězství a 50 bodů do Světového poháru si připsali trojnásobný vítěz Tour, Švýcar Dario Cologna, a norská hvězda Marit Björgenová, jež na celkové prvenství v tomto seriálu stále čeká. V neděli bude nabitý seriál pokračovat stíhačkami klasickou technikou. Jakš i Vrabcová Nývltová by rádi zopakovali loňské umístění v elitní desítce celkové Tour a po prologu mohli být spokojeni. Jakš si výborně rozložil síly, postupně zrychloval a například na norského lídra SP Martina Johnsruda Sundbyho ztratil jen 2,3 sekundy. Sundby doběhl desátý, Cologna ho porazil o 12 sekund.

„Byl to trošku cíl. Míra (reprezentační trenér Petrásek) mi kladl na srdce, ať nevyrazím vyloženě pomalu, ale ať si nechám rezervu na druhé kolo, protože tam se bude rozhodovat. Ta trať je tu náročná. Na druhou stranu, zatím u všech závodů, které letos jezdím, mám ty starty pomalejší a chtěl bych to zlomit," uvedl Jakš v tiskové zprávě. „Jelo se mi docela dobře a dobře se i cítím. I když bych to nerad zakřikl, myslím, že to není tak úplně špatné," podotkl.

Björgenová prolog ovládla suverénně. Vedoucí žena SP porazila o téměř 11 sekund krajanku Heidi Wengovou, favorizované Norky obsadily první čtyři místa. Petře Novákové (na snímku), která v této sezoně pravidelně bodovala, se úvodní etapa nepovedla a obsadila až 43. místo. Dušan Kožíšek otevírá šestou desítku pořadí a Aleš Razým sedmou.