Do utkání jdou Karlovarští v roli favoritů, do které je pasovalo vítězství v prvním semifinálovém duelu v Čelákovicích, odkud si přivezli jasnou výhru 2:5. Očekávat, že to na domácí půdě půjde ještě lépe a hosté že si odvezou kanára, ale rozhodně není na místě.


„Čelákovický Spartak samozřejmě není žádný spolek nazdárků, ale kvalitní tým vyspělých nohejbalových osobností, jako jsou Spilka, Kaděra, Vedral, Kolenský nebo Flekač. Příčinou jejich domácího debaklu nebyla jenom skutečně výjimečně dobrá hra našeho týmu, oni dojeli na to, že se už dopředu viděli ve finále, byli přemotivovaní, vyhecovaní, a prostě to neunesli. U nás se tohle opakovat nebude, to utkání bude úplně jiné, pro nás daleko těžší, ale věřím, že opět vítězné," prorokuje manažer karlovarského týmu František Veselý.


Jako každý sportovní tým, spoléhají nohejbalisté SK Liapor Witte na podporu svých fanoušků, a jako odměnu za jejich povzbuzování jim nabízejí celu řadu bonusů. „Hlavním tahákem bude samozřejmě utkání samotné, předpokládám, že bude k vidění vysoce kvalitní a dramatický boj o každý bod a o každý balon, a navíc pak máme připravený bohatý doprovodný program. Ještě před utkáním nastoupí na centrálním dvorci tým, který před dvaceti vybojoval historicky první titul klubových mistrů České republiky pro Karlovy Vary a odstartoval tak nejslavnější éru karlovarského nohejbalu. V polovině utkání, před zápasem singlů, pak bude čas na tradiční soutěž pro diváky v kopání prasátek a po utkání tentokrát výjimečně bohatá divácká tombola," láká fanoušky do ochozů Veselý.