Na planších v basketbalové hale Lokomotivy v Tuhnicích se představí celá řada reprezentantů, a to nejenom těch českých. „Naše reprezentace přijede samozřejmě kompletní, máme už také potvrzené přihlášky Slováků, Poláků a Slovinců a jednáme ještě s Maďary," listuje startovní listinou předseda karlovarského oddílu Martin Rubeš.

Punc světovosti karlovarskému turnaji dodá start účastníků londýnské olympiády, i když bohužel ne všech, se kterými se počítalo. „Měl přijet vítěz londýnského pětiboje David Svoboda, ten se ale na poslední chvíli omluvil kvůli nemoci. Oslovili jsme i olympijského vítěze v kordu Gascona Limarda z Venezuely, který trénuje v Polsku a na našem turnaji už dříve startoval, ale také jeho sklátila choroba. Přijedou ale další účastníci olympijské soutěže v moderním pětiboji Michalík a Polívka," slibuje Rubeš.

Mezinárodní konkurence se sejde i v neděli, kdy se na Růžovém Vrchu koná turnaj žen o Cenu Vřídla. Na startu bude opět kompletní reprezentace republiky plus Slovenky, Polky a skoro určitě i Maďarky. Přihlášky potvrdily i dvě olympioničky v pětiboji Grolichová a Dianová.