Florbal - Hurricani přivítají v míčovce KV Areny Liberec

Karlovy Vary – Florbalisté karlovarského Hurricanu si letošní sezonu užívají plnými doušky. Vyšel jim vstup do mistrovské soutěže i do českého poháru. Navíc poprvé letos od roku 1998, tedy od založení klubu, hraje A tým v ryze domácím prostředí. „Míčová hala KV Areny má pro nás obrovský přínos. Postupně bychom chtěli vytvořit společně s diváky takové prostředí, ze kterého by měli naši soupeři respekt," říká trenér A týmu Hurricanu Miroslav Závora.
To, že hala, potažmo domácí prostředí, je pro tým obrovská výhoda, dokazují i výsledky. „Musíme si přiznat, že se nám daří. Kluci mají výbornou střeleckou formu. Teď mluvím především o Horkém a Mackovi. Ale nejen na těchto hráčích chceme stavět v dalším utkání s Libercem, na které bych chtěl v sobotu pozvat co nejvíce diváků," přidává. Panteři z Liberce ale nepřijdou předem poraženi. „To dokázali v posledním utkání s Orkou. Určitě svoji kvalitu mají. Na druhou stranu, pokud se chceme udržet na čele tabulky, tak musíme uspět. Všichni hráči se během přestávky dali dohromady, takže jdeme do zápasu s cílem vyhrát," dodává Závora.

Fotbal – I. A třída: Rotava přivítá Loket

Karlovarský kraj – Hodně horko bude v osmém kole I. A třídy nováčku z Lokte. Ten se totiž představí na půdě vedoucí Rotavy, která ještě v domácím prostředí nezaváhala, a navíc svým soupeřům vždy ve čtyřech případech nasázela bůra na cestu zpět. O důležité body půjde Františkovým Lázním, které prověří Hroznětín. Zajímavé utkání je nachystáno v Trstěnicích, kde tamní výběr čeká reparát po fiasku v Rotavě, když bude hostit Vintířov. Druhá Aš se postaví na stadionu Střelnice Chyši a Žlutice vyzvou v derby Starou Roli. V roli favorita zamíří Bochov na půdu nováčka z Dolního Žandova a další nováček, a to Merklín, se postaví před svými fanoušky březovské rezervě.
I. A třída, 8. kolo: Fr. Lázně – Hroznětín (sobota, 10.30), Trstěnice – Vintířov, Aš – Chyše, Žlutice – Stará Role, Rotava – Loket (vše sobota, 16.00), Dolní Žandov – Bochov (neděle, 14.00), Merklín – Březová B (neděle, 16.00).

Fotbal – Krajský přebor: Hvězda vyzve Slavoj

 Karlovarský kraj – Již podeváté se fanoušci o víkendu vydají na krajský přebor. Tradičně pak budou mít z čeho vybírat. Peprné derby bude k vidění na půdě vedoucí Březové, kde se představí Nové Sedlo. Na stejné vlně se ponese i chebské derby, ve kterém se proti sobě postaví Mariánky a FC Cheb. Sokolovské derby se odehraje v Chodově, kde vyzve Spartak Královské Poříčí, a pro změnu karlovarské derby bude k vidění na Růžovém Vrchu, kde varská Lokomotiva vyzve Ostrov. Lomnici pak prověří Toužim a Nejdek přivítá na stadionu Limnice výběr Citic.
Krajský přebor, 8. kolo: Hvězda Cheb – Kynšperk (sobota, 10.00), Březová – N. Sedlo (sobota, 10.30), M. Lázně – FC Cheb (sobota, 10.30), Lomnice – Toužim (sobota, 15.00), Nejdek – Citice (sobota, 16.00), Chodov – Kr. Poříčí (neděle, 15.00), Loko K. Vary – Ostrov (neděle, 16.00).

Fotbal – I. B třída: Háchymov přivítá v derby Ostrov B

Karlovarský kraj – Zajímavá podívaná je nachystána na jáchymovské Panoramě, kde v rámci osmého kola vyzve v derby nováček z Jáchymova Ostrov B, což slibuje atraktivní podívanou. O premiérový bodový zisk bude usilovat Stará Chodovská v souboji s Kynžvartem a Dolní Rychnov bude hostit v derby Krajkovou. Další derby, tentokrát s příchutí chebskou, se odehraje ve Studánce, kam má namířeno Lipová. Lídr tabulky z Nové Role zamíří do Skalné a Kraslice čeká ožehavé derby s Habartovem. Plesná si pak o víkendu udělá výlet do Horního Slavkova.
I. B třída, 8. kolo: St. Chodovská – Kynžvart, D. Rychnov – Krajková (oba sobota, 10.30), Studánka – Lipová (sobota, 14.00), Skalná – Nová Role (neděle, 10.30), Kraslice – Habartov (neděle, 14.00), Jáchymov – Ostrov B, Horní Slavkov – Plesná (oba neděle, 15.00).

Hokejbal – I. národní liga: Karlovarské CSKA hostí Kovodemont Most

Karl. Vary – Hokejbalisté CSKA Karlovy Vary nastoupí k dalšímu utkání I. ligy v domácím prostředí. V neděli od 11 hodin na hřišti v karlovarské části Bohatice přivítají Kovodemont Most. „Máme veliké problémy se sestavou, ale věřím, že se to brzy vyřeší. Podařilo se nám vyhrát poslední utkání s Liticemi a chceme na tuto výhru navázat," říká obránce CSKA Divíšek.

Program KV Areny: Karlovy Vary – Tento víkend bude v KV Areně patřit mezi ty chudší. Na programu jsou jen dvě hokejová utkání a florbalový zápas.
Ve velké hale nastoupí v pátek od 18 hodin starší dorostenci HC Energie proti pražské Slavii. Druhý hokejový mač je na programu až v neděli odpoledne. Od 16 hodin se divákům představí mladší dorostenci, kteří budou v Eliod extralize bojovat o další body se Slovanem Ústí nad Labem. V sobotu se do haly míčových her přijdou podívat diváci na duel karlovarského Hurricanu, který v národní lize vyzve Liberec. Začíná se v 16:45 hodin.

Házená – Pohár žen: Házenkářky si to rozdají se SVŠ Plzeň

Cheb – Házenkářky Chebu nastoupí o víkendu do druhého kola poháru. Soupeřem bude SVŠ Plzeň a utkání se koná v neděli od 15:00 na palubovce haly Lokomotivy.

Volejbal – program soutěží: Rezerva Karlovarska hostí Bižu Jablonec

Karlovarský kraj – Družstva a mužstva volejbalových klubů z Karlovarského kraje nastoupí o víkendu k několika zápasům. Rezervní celek VK ČEZ Karlovarsko hostí ve II. lize mužů v sobotu od 11 a 14 hodin na palubovce Střední odborné pedagogické školy v Drahovicích tým Jablonce. Ve stejný čas i den nastoupí v Praze proti Bohemians druholigové ženy VK Karlovy Vary. Jako poslední zasáhnou do bojů o body od 13 a 15 hodin v sobotu junioři Volejbalu Ostrov, které hostí Prosek Praha B.

Fotbalová divize žen: Zástupci z našeho kraje hrají venku

Karl. kraj – Divizní fotbalistky z Karlovarského kraje se představí o tomto víkendu na hřišti soupeřů. Chebská Hvězda zavítá na hřiště TJ Baník Souš. Utkání se odehraje v sobotu od 16 hodin na umělce v Souši. V neděli dopoledne, přesněji v 10:15 hodin, vyběhnou na hřiště v Ledcích fotbalistky SK Horní Bříza a Sokola Chyše. Hostující celek jako lídr soutěže jde do utkání jako favorit a měl by vyhrát.

Mládežnická kopaná nejen v našem regionu

Krajský přebor dorostu: Chodov/Božičany – Nejdek (sobota, 10.00), Fr. Lázně – N. Sedlo (neděle, 10.00), Kr. Poříčí – Kadaň (neděle, 10.30), Aš – Ostrov (neděle, 11.00), Toužim – FC Cheb/Lipová (neděle, 13.00), Hvězda Cheb – 1.FC K. Vary (neděle, 13.30), Sedlec – M. Lázně (neděle, 15.00).

Krajská soutěž dorostu: Svatava – Kynžvart (sobota, 10.00), Rotava – Citice (sobota, 10.30), Pernink – Chyše (sobota, 11.00), Sedlec B – Stará Role/Nová Role (sobota, 13.00), Březová – Plesná (sobota, 14.00), Lomnice – Kynšperk (neděle, 10.30), Habartov – Horní Slavkov (neděle, 14.00).

Krajský přebor starších a mladších žáků: FC Cheb/Lipová – M. Lázně (sobota, 10.45 a 9.00), Hvězda Cheb – Aš (neděle, 10.00 a 11.45), Ostrov – Hvězda Cheb B/Skalná (neděle, 10.00 a 11.45), Sedlec – Fr. Lázně/Hazlov (neděle, 11.45 a 10.00).

Psí spřežení zamíří do Abertam

Abertamy – Rok s rokem se sešel a milovníci psů mohou pořádně jásat. Důvod? Příprava na hlavní sněhovou sezonu v podání psích spřežení je v plném proudu, a tak se závodí o sto šest. O víkendu si pak udělají psí spřežení dvoudenní zástavku v Abertamech, kde bude k vidění Abertamský sprint 2015 na kárách, který pořádá Krušnohorský sportovní klub psích spřežení. Závodit se bude jak v sobotu, tak i v neděli na okruhu, který bude měřit 6,5 kilometru a je vytyčen v okolí Abertam. Začátky startu obou dnů budou v 9.00 hodin, a to přímo v areálu technických služeb, kde bude i cíl všech závodů. Bojovat se bude o vítězné poháry celkem ve čtrnácti kategoriích, a diváci tak mohou zhlédnout mushery nejen na kárách, ale také na kole, koloběžce či tříkolce, takže se mají opravdu na co těšit. „Velké poděkování si zaslouží všichni, kteří se na pořádání dvoudenních závodů podílejí, a také velký dík patří starostovi Abertam Zdeňku Lakatošovi, který nám vyšel při pořádání v hodně směrech vstříc, a my si proto spolupráci s ním hodně považujeme," poukazoval ředitel Abertamského sprintu Milan Šindelář. Vstup na akci je po dva dny zdarma a k dispozici bude příchozím i občerstvení přímo v areálu v hospůdce Doupě u Lišáka. „Rádi bychom pozvali širokou veřejnost na velmi zajímavou podívanou," podotkl závěrem šéf akce.