Varský kemp se těší dlouhodobě skvělé pověsti, a tak pro mnohé kluby či hráče šlo i o premiérovou účast. Hráčům byli celých pět dnů k dispozici zkušení a odborně zdatní trenéři či hráči v čele se šéftrenérem Janem Vankem, kterého doplnili Petr Tolar, Jiří Dutka, Pavel Prachař, Lukáš Tolar, Karel Hron, Tomáš Bíbr a Matěj Medek nebo Petr Jahoda.

„S kempem jsem byl naprosto spokojený. Děti se aktivně a s nadšením účastnily všech tréninkových jednotek, které nebyly vždy úplně jednoduché,“ pochvaloval si výkony dětí v rámci kempu jeho šéf Jan Vanke.

Po příjezdu tradičně absolvovaly nohejbalové naděje rozřazení do pěti výkonnostních skupin. Čtyři skupiny byly každý den v areálu karlovarského SK Liapor a pátá skupina, každý den jiná, vždy odjížděla s Janem Vankem na kurt do nedaleké Kyselky.

Triatlonisté vezmou útokem Šindel Cup, již pošesté.
Triatlonisté vezmou útokem Šindel Cup, již pošesté

Trenéři se tradičně každý den u skupin střídali, a tak měli hráči jedinečnou možnost, aby jim radilo a jejich výkony hodnotilo vícero odborníků.

Každý z trenérů se věnoval vždy určité nohejbalové dovednosti, asi nikoho nepřekvapí, že například blokařskou práci měl na starosti skutečný mistr této činnosti Jan Vanke. Nohejbalové naděje tak měly skvělou možnost pro další rozvoj svých kompetencí.

Sportovní areál SK Liapor Karlovy Vary opět patřil nohejbalovým nadějím, když pro ně byl za dohledu zkušených trenérů či hráčů přichystán pětidenní nohejbalový kemp.Sportovní areál SK Liapor Karlovy Vary opět patřil nohejbalovým nadějím, když pro ně byl za dohledu zkušených trenérů či hráčů přichystán pětidenní nohejbalový kemp.Zdroj: SK Liapor Karlovy Vary/Jaroslava Raunerová

„Jsem rád, že celý kemp vyšel skvěle po organizační, povětrnostní i zdravotní stránce. Na akcích tohoto typu hraje velkou roli mnoho proměnných, které když všechny vyjdou, je to velmi povedená akce,“ narážel Vanke například na nevyzpytatelné počasí.

V jednotlivých hracích dnech byli hráči za plnění nohejbalových dovedností bodováni a v závěru každého dne byl na hodnocení z každé skupiny oceněn vždy ten nejlepší. Navíc si v rámci kempu zaběhli tradiční osmikilometrový běh na Svatošské skály a nechyběly ani oblíbené nohejbalové turnaje, navíc si každý z hráčů odnesl památeční triko.

Během každého dne byl pro hráče zajištěn dostatečný pitný režim, tři jídla a dvě svačiny. „Děti si z kempu odnesly mnoho nabytých praktických i teoretických dovedností. Čeho si však vážím ze všeho nejvíc, je skvělá parta, kterou děti napříč klubovou příslušností vytvořily,“ podotkl s úsměvem Vanke.

Desátý ročník SpaRun Mariánské Lázně ovládli plzeňský Pavel Štěpáník a německá běžkyně Kerstin Schmidt.
PODÍVEJTE: Mariánskolázeňský SpaRun přilákal na čtyři sta běžců

„Ačkoliv je uspořádání takovéto akce velmi náročné, měli jsem k tomu v našem klubu vytvořeny skvělé podmínky. Prim a obrovské díky si zaslouží všichni, kteří se akce účastnili, dámy Miluška a Štěpánka Bíbrovy, které se skvěle staraly o pitný a stravovací režim dětí, přes všechny trenéry a jejich asistenty, kteří odváděli po celou dobu kempu skvělou práci, až po prezidenta klubu pana Vladimíra Hlavatého, který umožnil konání této skvělé a záslužné akce,“ dodal závěrem k nohejbalovému kempu Vanke.