Plavecké závody zahájili společně primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek spolu s ředitelem závodu, kterým asistoval Aleš Pachta.

Do města minerálních pramenů tak dorazilo bezmála dvě stě plavců ze třinácti oddílů, když se postarali o necelou tisícovku startů. Mezi velkou konkurencí se netratili ani plavci pořádají TJ Slova, když si vyplavali 23 zlatých, 20 stříbrných a 27 bronzových medailí.

Juniorský mistr České republiky na 50 metrů znak Dan Háček z karlovarského Slovanu se poprvé mohl představit v domácím prostředí, a vystoupení to byla velmi podařené, když dosáhl na šest zlatých medailí a k tomu přidal ještě bronz.

„Dan potvrdil, že patří k české juniorské špičce,“ neskrýval radost ředitel závodu a trenér Slovanu v jedné osobě Aleš Pachta. To nebylo ze strany Slovanu vše. V domácím prostředí se představila také Róza Brožíková, tedy mistryně z letního mistrovství staršího žactva na 50 metrů volný způsob.

Karlovarský pohár 2023.Karlovarský pohár 2023.Zdroj: TJ Slovan Karlovy Vary, oddíl plavání Ta přidala do sbírky karlovarského klubu čtyři medaile se zlatým třpytem a jako bonus ještě bronz. „Výborně si vedli i naši nejmladší plavci, kteří si doplavali pro osm medailí, a to Marie Matoušková brala dvě zlaté, dvě stříbrné a Valentýna Tóthová pak dvě zlaté, stříbro a bronz. Všichni plavci bojovali a díky svým výsledkům si vylepšili i mnoho osobních rekordů,“ těšilo ředitele závodu.

Sám, ale ví, že bez důležité podpory by to nešlo. „Velké poděkování za finanční podporu patří městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji. Dále pak KV Aréně, která umožnila našemu klubu pořádání plaveckých závodů v bazénovém centru,“ posílal poděkování Pachta.

„Zároveň si dovoluji touto cestou poděkovat všem rozhodčím, pořadatelům i rodičům za skvělý přístup a odvedenou práci na prémiových závodech v KV Aréně v Karlových Varech a doufám, že se námi pořádané plavecké závody stanou stálicí mezi plaveckými závody na termínové listině Českého svazu plaveckých sportů,“ doplnil závěrem své přání Pachta.