„I když nám chyběli někteří bojovníci kvůli nemoci, tak do Mostu se vypravila početná výprava,“ narážel trenér samurajů Václav Kolář na jedenadvacet bojovníků, kteří zamířili do Ústeckého kraje. Ostřílené zápasníky doplnili pro Christmas Cup nováčkové z přípravky samurajů, Naty Sarkány, Petr Sarkány, Daniel De Diana Boro, Oliver Kříž, Petr Chvostal, Zuzka Chrastinová a Lee Tien Dat Tee.

„Všichni zasluhují obdiv, předvedli skvělé výkony se srdcem samuraje, roste nám další úspěšná generace,“ pochvaloval si Kolář talentované naděje, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme. Neztratili se však ani reprezentanti v trikotu samurajů, když tentokrát museli navíc složit zkoušku z fyzické a psychické odolnosti.

Velkolepá tečka. Samurajové na Christmas Cupu dosáhli na čtyřiačtyřicet medailí. Foto: Oksana DobeiVelkolepá tečka. Samurajové na Christmas Cupu dosáhli na čtyřiačtyřicet medailí. Foto: Oksana DobeiZdroj: Oksana Dobei

Největším bojovníkem byl v Mostě Daniel Sarkány, který vybojoval v náročných deseti zápasech dvě zlaté medaile a k tomu pak přihodil jednu stříbrnou. „Úspěch potvrdily i dívky, když Hanka Schwarzová vybojovala ve vyšší kategorii tři zlata a v celé sérii Bohemia Open byla neporažena,“ upozornil Kolář na vítěznou jízdu své svěřenkyně.

Další samurajkou, která své soupeře kosila jako na běžícím pásu, byla Veronika Dobiášová, která navíc musela poměřit své síly i s chlapci, když z toho nakonec byly tři zlaté radosti. Nezklamal ani Kryštof Schwarz, který obhájil vítězství v kickboxu, k němuž přidal stříbro a bronz z MMA a fightingu.

Medailovou sbírku samurajů poté doplnili dalšími kovy Daniel Gorbatenko, Maxim Dobei, Milan Koubek, Arnošt Hüttl, Jan Michalec a Jan Potužník. „Opět jsme to zvládli jako jedna velká rodina,“ chválil si Kolář. „Za vzájemné podpory vybojovali sedmnáct zlatých, dvanáct stříbrných a patnáct bronzových medailí,“ přiblížil počet cenných kovů, kterých si samurajové odvezli celkem čtyřiačtyřicet.

Jako bonus pak Samurai Fight Club obdržel dvě ceny, tu první za nejlepší techniku pro Daniela Sarkányho a titul nejlepšího bojovníka získal Johny Kolář.

Kolář totiž vybojoval pás šampiona v MMA light muži do 69 kg, k tomu přidal triumfy i v disciplínách kicklight a fighting, když si po celou sérii Bohemia Open udržel čistý štít.

„Celkově jsme jako klub obsadili druhé místo,“ přidal kouč samurajů další ocenění, které si jeho klub z Mostu odvezl.

„Je to skvělá vizitka všech trenérů, skvělá práce všech rodičů a doprovodu, nesmíme zapomenout ani na naše rozhodčí. Děkuji všem za perfektní práci a také děkujeme za podporu Karlovarskému kraji, městu Chodov a Nejdek,“ dodal závěrem Kolář, který si navíc premiérově vystřihl roli moderátora pro Českou televizi.