„Mým hlavním úkolem bylo ukázat žákům nové možnosti výuky, přenést zkušenosti trenéra z praxe a začlenit bojové sporty do běžné výuky tělesné výchovy na základní škole,“ prozradil náplň projektu Václav Kolář, který se věnuje bojovým sportům více než dvacet let a v projektu zastával úlohu trenéra. Projekt Wannado se mohl těšit velkému zájmu z řad školáků s vesměs kladnými ohlasy.

„Prvotní bylo seznámení a představení úpolů na hodině tělesné výchovy se setkalo s nadšením,“ pochvaloval si Kolář, který je akreditovaným trenérem bojových umění.

„Od žáků přišla skvělá odezva, když dávali do tréninků maximum,“ poukazoval Kolář, že žáky nový sportovní projekt zaujal.

SAMURAI FIGHT CLUB CHODOV udělal parádní tečku za nabitou sezonou. Na závěr přichystal Samurai Cup 2021, na kterém dosáhl hned na několik úspěchů.
Chodovští samurajové sbírali na závěr sezony cenné kovy i mistrovské tituly

„Další hodiny pak navázaly na trénink bojových sportů. Soustředil jsem se na jednotlivé fáze tréninku,“ narážel Kolář například na rychlost, sílu, dynamiku, vytrvalost či základy gymnastiky a atletiky.

„Úpoly jsou univerzální sport, který si zaslouží mít své místo v běžných hodinách tělesné výchovy,“ přemítá zkušený trenér.

Po tříměsíční praxi ve škole se dostavil skvělý výsledek. „Děti rychle reagovaly na nové cviky, zlepšily své dovednosti, pohyblivost a nechybělo nadšení a snaha posunout se dál,“ chválil si Kolář.

„Věřím, že tento projekt je pouze začátek cesty, která všem ukázala smysl, proč zařadit bojové sporty do běžné výuky v mateřských školách, základních i středních školách, a navážu další spolupráci i s ostatními školami a opravdu dokážeme společně bavit se pohybem,“ říká závěrem chodovský trenér.

Druhý lednový den, tedy v neděli 2. ledna, se sešli bojovníci Samurai Fight Clubu Chodov k tradičnímu vítání nového roku v podání Samurai běhu 2022, který byl na pořadu na Bílé vodě.
FOTO: Samurai běh 2022 se těšil velkému zájmu