Karlovarsko drželo krok s domácím výběrem v první sadě do stavu 4:3, kdy připsal chybu na podání Čech. Pak už začali tvrdit volejbalovou muziku hráči z hlavního města, kteří v rychlém sledu zaznamenali tři body na bloku, čímž Varům odskočili na 10:4. Západočeši se nemohli ani posléze dostat do hry, čehož Praha bodově využila a set dotáhla do výhry 25:13. „Začátek se nám nepovedl, vůbec jsme se nedostali do herního rytmu,“ vracel se po utkání k úvodní sadě kouč Karlovarska Ondřej Hudeček.

To druhý set přinesl kvalitní reklamu na volejbal, kterou načali lépe volejbalisté Lvů, když se v úvodu dostali do vedení 5:3. Karlovy Vary, ale dokázaly postupně manko smazat, a naopak, postupně přehoupli ukazatel skóre na svou stranu 8:10, to když dvakrát složili míč na stranu Lvů Marelić a Lamanec. Trenér Lvů posléze prostřídal hráče, což přineslo ovoce, nejdříve Čech přímým bodem snížil na 13:14 a vyrovnání na 14:14 následně obstaral Madsen, který zakončil bodově svůj útok.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Vary před Prahou: Jedeme se poprat, o co nejlepší výsledek, hlásí Hudeček

Karlovarsko ale profitovalo z bodů univerzála Patrika Lamance, který bodoval třikrát v řadě a navrátil tak hostům vedení 19:15. I do koncovky setu šlo Karlovarsko s dostatečným bodovým polštářem, ale ten dokázali hráči Lvů smazat, když na 23:23 srovnal Madsen. V dramatické koncovce měli hosté z lázní k dispozici několik setbolů, ale ty Praha dokázala odvrátit, naopak pak sama svůj třetí dokázala přetavit ve vítězný míč 36:34. „Jsem rád, že na to kluci pozitivně reagovali a od druhého setu měla naše hra náležité parametry,“ těšilo karlovarského kouče.

Ve třetí sadě si karlovarsko udrželo jednobodový náskok, ale Praha dobře ztrátovala, ale v závěru setu odskočily Vary domácím na dva body 20:18. Domácí trenér následně opět promíchal sestavu a opět slavil úspěch. Nejdříve srovnal Madsen na 20:20, a posléze esem z Podání zařídil domácím vedení Čech, a když následně uspěl na bloku McCarthy vedli domácí 24:22. První mečbol sice Praha nevyužila, ale ten druhý přetavil ve výhru Madsen, který zakončil set na 25:23. „Příležitostí jsme měli dost, ale bohužel nám chyběla větší odvaha,“ doplnil k utkání Hudeček.

VK Lvi Praha – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:13, 36:34, 25:23). Rozhodčí: Grabovský, Kovář. Počet diváků: 520. VK Lvi Praha: Madsen 12, McCarthy 14, Schouten 15, Čech 10, Crer 7, Janouch, libero Moník (stř. Thiel, Kollátor 6). VK ČEZ Karlovarsko: Marelić 7, Carmody 6, Lamanec 19, Pastrňák 3, Kock 7, Keemink 1, libero Pfeffer (stř. Ihnát 10, Kasan, Rodriguez 2).