Po jednoznačně vyhrané kvalifikaci konané v Hale míčových sportů u KV Areny v Karlových Varech, kde dívky VK Karlovy Vary neztratily ani set, si zajistily účast v elitní šestnáctce nejlepších týmů z Čech a Moravy.

Finálový turnaj mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň se konal v Brně. Finálového turnaje se zúčastnila družstva, která si právo startu vybojovala v krajských kvalifikacích a medailovým umístěním v Českém poháru žákyň.

Karlovarská děvčata vstoupila do finálového turnaje v pátek a po výhrách v základní skupině nad týmy z Lanškrouna, Kralup a Českých Budějovic postoupily z prvního místa do čtvrtfinálové skupiny.

Ve druhé části turjnaje se utkaly s hráčkami Hradce Králové, Uherského Hradiště a Plzně a po vítězství ve čtvrtfinálové skupině postoupily mezi čtyři nejlepší celky turnaje spolu s Libercem, Brnem a Plzní.

„V semifinálovém zápase holky jasně porazily KP Brno a po setech 25:17 a 25:18 postoupily do finále. Ve druhém semifinálovém zápase Lokomotiva Plzeň nečekaně porazila Duklu Liberec a finále Mistrovství republiky tak bylo záležitostí družstev ze západu Čech,“ začal přibližovat rozhodující boje trenér Antonín Bican.

K finálovému zápasu nastoupily hráčky VK Karlovy Vary nebojácně a s viditelnou touhou vyhrát.

Díky výbornému podání, útočné hře a vynikající obraně v poli nepustily hráčky Plzně za celý zápas ani jednou do vedení a jasně dominovaly ve všech herních činnostech. „Po jednoznačném průběhu finále a setech 25:13 a 25:21 se tak staly mistryněmi České republiky,“ přidal trenérský kolega Mazurek.

Družstvo VK Karlovy Vary ve složení Tereza Havlová (smeč), Tereza Holá (smeč), Hana Hovorková (univerzál), Adéla Jarošová (univerzál), Tereza Košinárová (blok), Adéla Mazůrková (náhra), Markéta Mazůrková (náhra), Daniela Schmidová (náhra) a Jana Vondráčková (blok) pod vedením trenéra Antonína Bicana a asistenta Michala Mazůrka předvedly jednoznačně nejlepší hru a od začátku turnaje šly jasně za svým cílem a při závěrečném vyhlášení tak mohla Markéta Mazůrková jako kapitánka týmu VK Karlovy Vary, při tónech We Are the Champions od skupiny Queen, pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze a povedenou sezonu tak zakončit největším možným úspěchem.

Antonín Bican byl zaslouženě vyhlášen nejlepším trenérem turnaje a do TOP šestky turnaje byla vyhlášena Tereza Havlová jako nejlépe smečující hráčka a Tereza Košinárová jako nejlépe blokující hráčka.
„Chceme touto cestou poděkovat našim fanouškům a sponzorům, zejména Městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji, bez jejichž podpory by nebylo možné na takto vysoké mety dosáhnout,“ dodal trenéři.

Jiří Vondráček

Ilustrační foto
Chodov urval cenné body, vzdálil se sestupu