Ten přivedla na plochu v roli vlajkonošky osmnáctiletá naděje krasobruslení Lucie Hanzlíková, jež se sama ODM dvakrát zúčastnila. Mladým sportovcům radila: „Musí si to hlavně užít.“

Slovo na pódiu si poté vzal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který připomněl: „Spousta slavných sportovců zahájila svoji kariéru právě na Olympiádě dětí a mládeže.“ Mezi nimi je třeba snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, krasobruslař Michal Březina nebo sdruženář Tomáš Portyk.

Slavnostní zahájení her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v pardubické Tipsport Areně.

Po formálním začátku a slavnostním představení všech krajských výprav zazněla pod střechou stadionu česká hymna i oficiální hymna ODM. Před diváky pak vystoupil zpěvák Adam Mišík, kterému mladé naděje českého sportu vytvořily příjemnou atmosféru. Možná ještě více ovšem zaujala částečně přístupná ledová plocha, takže si děti mohly zahrát na olympionika Tomáše Vernera, jehož krasobruslařské vystoupení před koncertem viděly.

Hokejisté se na chvíli rozhodli místo puku prohánět děvčata. „Holky se nám tady líbí,“ komentovali se smíchem karlovarští hráči ledního hokeje.

Slavnostní zahájení her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v pardubické Tipsport Areně.

Karlovaský kraj reprezentuje na Pardubicku 86 sportovců a největší naděje vkládá do krasobruslení a snowboardingu, tedy do sportů, ve kterých uspěl na minulé zimní olympiádě v Ústeckém kraji.

O medaile se bude v Pardubickém kraji bojovat až do 1. února, kdy olympiáda slavnostním ceremoniálem v České Třebové skončí.

Autor: Robert Rampa – člen programu Mladí novináři na ODM 2018