Vítězem okresního futsalového poháru se stal bečovský Chodovar, tedy bečovští krajánci, kteří spojili své futsalové kvality a v konkurenci osmi týmů vyšplhali až na příčku nejvyšší. Na futsalovém trůně tak vystřídali Rudou hvězdu. Na druhém místě skončil tým Černí Medvídci, který se postaral o velkou senzaci, když v základní skupině skončil sice na poslední, čtvrté pozice, ale poté se prokousal až do finále, kde podlehl pozdějšímu vítězi Chodovaru.
Bronz pak brali hráči otovického Sausforku, kteří udolali tým Žízně až v penaltové loterii.

Ale pěkně popořádku. Do Bečova se sjelo osm týmů, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, kde si to rozdaly mezi sebou systémem každý s každým dvakrát dvanáct minut. Hrálo se podle platných pravidel futsalu a při nerozhodném výsledku přišly na pořad pokutové kopy. Po skončení základní části se pak utkala mužstva vyřazovacím způsobem, a to první ze skupiny A s posledním celkem skupiny B atd.

Skupinu A vyhrál bez větších potíží tým Kovomatu, který si na své konto připsal tři vítězství. Druhá příčka připadla otovickému Sausforku a bronz pak Žízni G. Na poslední pozici se umístil Bečov.

Skupinu B si pak podmanil bez ztráty body Chodovar Bečov. Na druhém místě skončila Žízeň a třetí místo obsadila Rudá hvězda. Na poslední pozici pak zakončil základní skupinu tým Černých Medvídků.

Ve čtvrtfinále se postaral o velkou senzaci právě tým Černých Medvídků, který vyřadil favorizovaný Kovomat. Otovický Sausfork poslal ze hry ven Rudou hvězdu a Chodovar Bečov bez větších potíží dal padáka v rámci derby Bečovu. Další derby, tentokrát to Žízní, pak ovládl hlavní tým, který svého konkurenta Žízeň G pokořil dvoubrankovým rozdílem.

V semifinále Černí Medvídci pokořili Žízeň a ve finále je doplnil bečovský Chodovar, který uspěl v souboji s otovickým Sausforkem. V souboji o okresní bronz uspěly Otovice nad Žízní až po penaltové loterii. Finálový duel pak byl zcela v režii bečovského Chodovaru, který porazil Černé Medvídky rozdílem třídy v poměru 5:1.

Nový vítěz Okresního poháru ve futsale pro rok 2012 Chodovar Bečov nastupoval v této sestavě: Petr Brandejský, Martin Špak, Josef Brandejský, Marek Baláž, Michal Novák a Josef Havlovic.

Výsledky OP ve futsale

Skupina A
Kovomat – Bečov 4:1, Sausfork 4:3, Žízeň G 6:3; Sausfork – Žízeň G 3:2 pk, Bečov 8:4; Žízeň G – Bečov 2:1 pk.

Pořadí ve skupině
1. Kovomat 3 3 0 0 14:7 9
2. Sausfork 3 2 0 1 14:10 5
3. Žízeň G 3 1 1 1 7:10 4
4. Bečov 3 0 1 2 6:14 1

Skupina B
Chodovar – Žízeň 5:4, Rudá hvězda 7:2, Černí Medvídci 6:2; Žízeň – Černí Medvídci 1:0 pk, Rudá hvězda 3:1; Rudá hvězda – Černí Medvídci 9:2.

Pořadí ve skupině
1. Chodovar 3 3 0 0 18:8 9
2. AC Žízeň 3 1 1 1 8:6 5
3. Rudá hvězda 3 1 0 2 12:12 3
4. Černí Medvídci 3 0 1 2 4:16 1

Čvrtfinále
Kovomat – Černí Medvídci 2:3, Chodovar – Bečov 6:3, Sausfork Otovice – Rudá hvězda 6:4, AC Žízeň – AC Žízeň G 3:1.

Semifinále
Černí Medvídci – Žízeň 3:1, Chodov – Sausfork Otovice 4:2.

O třetí místo
AC Žízeň – Sausfork Otovice 2:3 na pk.

Finále
Černí Medvídci – Chodovar 1:5.