Základ pro ně byl položen poměrně brzy. „Tím prvním zlomovým okamžikem byl závěr prvního zápasu trojic, ve kterém proti Bíbrovi s Matějem Medkem, Karlem Bláhou a střídajícím Martinem Čermákem nastoupila domácí elitní sestava Brutovský, Perun a Gebel. V koncovce třetího setu zaúřadoval matador Karel Bláha, když několika úspěšnými bloky proti Brutovskému sebral domácím vedení a naše sestava zvítězila nejtěsnějším rozdílem 10:9," přiblížil první rozhodující moment vedoucí celku Michal Kokštein.

Podobně jako to první, tedy 10:9 ve 3. setu, skončila hned tři ze čtyř utkání trojic a pokaždé se radovali hosté z Karlových Varů. Brutovského sestava podlehla i naší druhé trojici, Jakubu Medkovi s Dvořákem a Kokšteinem, i přesto, že vedla ve třetím setu už 8:5. „Naše trojka velkou bojovností v obranné fázi jejich náskok srovnala, a když pak za stavu 9:9 Kuba vytloukl blok Brutovského, bylo o vítězství rozhodnuto. Domácí excelentní trojková sestava tak neuhrála ani bod, což vedlo k viditelné nepohodě Brutovského, která se podepsala na výkonu celého domácího mužstva," přidal Kokštein.

Zdůraznil pak i další důležitý moment pro vývoj utkání, kterým bylo odstoupení Plachého v singlu, když se v polovině prvního setu zranil a musel vzdát, a Karel Hron si tak připsal své první individuální extraligové vítězství. „Určitě by měl větší radost, kdyby je vybojoval na hřišti a potvrdil tak roli singlového specialisty, pro kterou je u nás angažován," podotkl k extraligové premiéře novice Kokštein.

Třešničkou na dortu pak byl poslední zápas dne, ve kterém proti Brutovskému s Perunem nastoupili Bíbr s Jakubem Medkem. „Tady už Brutovského nepohoda vyvrcholila, musel být střídán a naši kluci, namlsáni vítězstvím ve trojicích, odvedli na svůj věk až profesorsky dokonalý výkon, vyhráli dvakrát 10:7 a bylo vymalováno," nešetřil uznáním vedoucí karlovarského týmu.

Málokdy slýchanou chválu pak Michal Kokštein směroval i na adresu arbitrů utkání: „V duelu, kde hned tři zápasy rozhodoval poslední míč, je třeba pochválit sudí, kteří měli veškeré dění na hřišti plně pod kontrolou a nechali plynout hru bez jediného zaváhání, což zejména v tělocvičnách nebývá pravidlem," uznal a na adresu svých spoluhráčů dodal: „Svou premiéru v našem dresu si vedle již zmiňovaného Karla Hrona odbyl také Martin Čermák, který podal sympatický výkon."