„Z důvodu závratí jsem nemohl chodit, i když jsem měl opravené kyčle,“ vracel se v čase Jan Chlubna za smutným obdobím. „Oficiální rekonvalescence trvala půl roku, ale ta neoficiální vlastně až dodneška,“ poznamenal, že návrat zpět není vůbec jednoduchý.

9. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary.
NAJDETE SE? V lázních triumfovali Pavlišta a Pastorová

I přesto našel na všem pozitivní věc, běh. „Běhat jsem začal rok po poslední operaci, takže v létě 2019,“ připomněl Chlubna, kdy poprvé nazul běžecké boty.

S tím přišly na pořad i nové cíle a výzvy. Jednu z nich absolvoval v rodných Karlových Varech při 9. ročníku půlmaratonu. Právě na běžecký závod v lázeňském městě se připravoval obzvlášť pečlivě. „Příprava byla průběžná, celou zimu a jaro jsem běhal alespoň třikrát týdně, z toho minimálně jednou v rámci oficiálního tréninku pro veřejnost,“ podotkl k přípravě.

Do půlmaratonu ve své domovině pak nastupoval do startovního koridoru s jasným cílem, jakým? „Cíl byl zlepšit se oproti loňsku, kdy jsem běžel karlovarský půlmaraton poprvé. A v lepším případě posunout osobák z letošního půlmaratonu v Praze. Cíl byl taky propagovat karlovarské para hokejisty novým letním dresem,“ narážel Chlubna na dres svého klubu, ve kterém půlmaraton absolvoval.

9. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary.Jan Chlubna reprezentoval SKV Sharks Karlovy Vary.Zdroj: Daniel Seifert

„Závod proběhl nad očekávání, bylo skvělé počasí a vodiči nasadili vysoké tempo. Navíc se ke mně donesla propagace volejbalových mistrů VK Karlovarsko, a tak jsem udělal výzvu mistrů: manažer volejbalu vs. manažer para hokeje. Podle ankety na sociálních sítích i na trati vyhráli para hokejisti Sharks. Povedl se mi osobák 1:38:00 a Ondřeje Hudečka z Karlovarska jsem porazil o 49 sekund. Nebylo to vůbec jednoduché, běžel hodně dobře,“ chválil nejen svůj osobák, ale i výkon Hudečka Chlubna.

Ten má před sebou nabitý program. „Kromě dalších půlmaratonů u nás i v zahraničí mě čeká hlavně první celý maraton v životě 20. listopadu ve Filadelfii,“ prozradil své plány. „Cíl bude dokončit a přežít (smích) a čas pod 4 hodiny by byl krásný,“ dodal závěrem.