Úřadující mistr UNIQA volejbalové extraligy mužů totiž do své premiéry v prestižní soutěži doslova kosil v extraligové soutěži jednoho soupeře za druhým. Jenže volejbalová karta se pomalu obrací a Karlovarsko překvapivě ztrácí s týmy z druhé poloviny extraligové tabulky.

Po premiérové porážce v novém extraligovém ročníku, kterou Karlovarsko utrpělo před televizními kamerami v souboji s Příbramí, přišla na pořad i první domácí prohra, o tu se zasloužil v hale míčových sportů VK Ostrava, který si drze vyšlápl na extraligového šampiona a v lázních dosáhl na výhru 3:0. Navíc Karlovarsko přišlo o volejbalový trůn, na který usedl českobudějovický Jihostroj.

„Pro nás krásné vítězství 3:0. Tři body z Karlovarska. Je to paráda, musím pochválit kluky,“ nechtěl po utkání uvěřit, že jeho tým obstál na karlovarské palubovce, trenér Ostravy Jan Václavík. Uspěl. Ostrava dorazila do lázeňského města i s exkarlovarskými hráči Davidem Janků a Janem Štefkem, a zejména byl vidět David Janků, který svým servisem dělal Karlovarsku nemalé problémy. První set se rozhodoval prakticky v samém závěru, když Karlovarsko mělo k dispozici za stavu 24:23 setbol, ale Ostrava bojovala a nakonec přetavila úvodní set ve vedení 1:0. I ve druhém setu se podobala hra tomu prvnímu, když si Ostrava udržela jednobodový náskok, který poté dokázala přetavit po stavu 25:23 v druhý bod.

„Myslím, že hrajeme nyní trochu v křeči. Pak se to promítlo ve třech koncovkách, kdy Ostrava hrála více odvážně, takže jí tam padaly balóny a nám ne. Musíme to nějak změnit,“ přemítal zklamaně kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček.“

Ve třetím setu si sice Karlovarsko vytvořilo několikabodový náskok, ten však dokázali volejbalisté Ostravy postupně smazat a nakonec dotáhli třetí set do výhry 25:22. Po skončení duelu propukla na karlovarské palubovce ostravská vítězná euforie, zaslouženě.

„Je třeba pogratulovat Ostravě, hrála dobrý zápas. My jsme se jí nemohli dostat na kobylku, ale nemůžu svým hráčům upřít snahu, snažili se hrát každý balón. Když hrajete dobře v obranné fázi, musíte následně potvrdit v útočné, ale to se nám dnes nedařilo. V koncovce jsme vždy dostali jeden blok a jedno eso, což takto vyrovnaný zápas rozhodlo,“ hodnotil zápas trenér Karlovarska Jiří Novák.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 0:3 (24:26, 23:25, 22:25). Rozhodčí: Krtička, Velinov. Diváci: 635. VK ČEZ Karlovarsko: Beer, Rejlek, Vašina, Patočka, Van Haarlem, Hudeček, Pfeffer (stř. Džavoronok, Penrose, O‘Dea).