Devátý ročník vyhledávaného závodu, a to nejen profesionály, hobbíky, ale i dětmi, se tradičně bude odehrávat na ostrovském Starém náměstí, v místním zámeckém parku a v přilehlém okolí.

Triatlonoví nadšenci se tak mají opravdu na co těšit. Důvod? Bojovat se bude hned ve třech závodech, a to v dětském duatlonu Elektro S, mistrovství České republiky Xterra Ostrov a závodu Hobby a štafety KORUNA PRALINES Xterra Ostrov.

Na startu ostrovské xterry se tradičně objeví jedni z nejlepších českých triatlonistů v čele s Honzou Kubíčkem či Martinem Krňávkem. Ale pozor. Terénní triatlon není cizí ani ostatním sportovcům. Pozvání do Ostrova přijala například vítězka Tour Swix Ski Classics 2014 Kateřina Smutná a na start by se mohli postavit i dva laufaři v podání Stanislava Řezáče a Petra Nováka.

„Pro letošní rok se nám podařilo od Českého svazu triatlonu opět získat titul mistrovství České republiky v terénním triatlonu. Zájem o tento druh sportu výrazně stoupá. Jsme rádi, že zájem mají i hobby závodníci, kteří berou závod jako atraktivní výzvu poměřit své síly s přáteli," podotkla na úvod za pořadatele Lucie Hostašová.

V těchto dnech probíhají dokončovací práce na tratích závodu, například sekání trávy a odstraňování polomů. Závodníci si tak mohou trasu projet už nyní, jelikož trasy jsou již vyznačeny.

„Součástí akce bude zajímavý doprovodný program na Starém náměstí. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na segwayích. Děti se pak mohou těšit na unikátní bublinovou show světového rekordmana Matěje Kodeše od jedenácti hodin na Starém náměstí. Po show je pro děti připraven bublinový workshop, kde se mohou naučit zajímavé kousky s bublinami," přidala Hostašová.

Zájemci o start se ještě mohou přihlásit, a to přes www.xterraostrov.cz, nebo v místě na prezentaci v pátek 12. června na Starém náměstí v Ostrově od 18.00 do 20.00 hodin, případně pak v sobotu 13. června na stejném místě. Od 7.00 do 8.00 hodin na dětský duatlon a od 8.00 do 9.30 hodin na MČR a EASY.

Xterra Ostrov
8.55 hodin – starty dětského duatlonu v zámeckém parku
10.45 hodin – start EASY, hobby závodu na Velkém rybníku
10.30 hodin – slavnostní vyhlášení dětského duatlonu
11.00 hodin – unikátní bublinová show světového rekordmana Matěje Kodeše
11.45 hodin – start mistrovství České republiky, Velký rybník
15.00 hodin – slavnostní vyhlášení EASY, MČR, Staré náměstí