Na pořadu bude od pátku 17. prosince do neděle 19. prosince první ročník Karlovy Vary Para Ice Hockey Tournament, který pořádá v KV Areně SKV Sharks Karlovy Vary. Na para hokejovém turnaji, který dostal punc mezinárodní, se představí Eissportclub Dresden, SOHO Olomoučtí Kohouti, Flamingos Ostrava, které doplní SKV Sharks Karlovy Vary, jimž vypomohou para hokejisté z Prahy či Pardubic.

Brankář SKV Sharks Bohumír Mach patří k oporám týmu. Svůj um předvedl i o víkendu, kdy napomohl svému týmu ke dvěma výhrám.
Paráda. Karlovarští Sharks zničili Havířov i favorizovaný Zlín a jsou už druzí

„Jelikož někteří hráči naši či Sparty Praha plní reprezentační povinnosti, rozhodli jsme se zkombinovat tým ze tři týmů, Sparty, Pardubic a nás, kdy prakticky dáme šanci mladým hráčům,“ prozradil za pořadatele Jan Chlubna, předseda SKV Sharks Karlovy Vary.

Fanoušci se tak mohou těšit nejen na výkony mladých dravců, ale také například slovenských či německých reprezentantů, kteří se v týmech na turnaji představí.

SKV Sharks Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Sharks zvládli Kohouty i Mustangy, brali pět bodů

„Základní část se odehraje systémem jednou každý s každým, s hrací dobou dvakrát patnáct minut. Posléze v utkání o konečné umístění se hrací doba prodlouží na třikrát patnáct minut,“ přibližuje Chlubna hrací systém, kdy po první části turnaje se utká ve vyřazovacích bojích první tým se čtvrtým a druhý se třetím.

Kdo se na turnaj vydá, bude muset předložit vzhledem k nařízení vlády certifikát či doklad o bezinfekčnosti. „Budeme to kontrolovat,“ upozorňuje Chlubna.

Harmonogram turnaje

Pátek 17. prosince, KV Arena
Karlovy Vary – Ostrava (14.00), Olomouc – Dresden (15.30), Ostrava -Dresden (17.00), Olomouc – Karlovy Vary (18.00).
Sobota 18. prosince, KV Arena
Ostrava – Olomouc (10.00), Dresden – Karlovy Vary (11.30), semifinále 1–4 (14.00), semifinále 2–3 (15.30).
Neděle 19. prosince, KV Arena
O 3. místo (10.30), finále (13.00), následně vyhlášení a ukončení turnaje.