VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (24:26, 18:25, 16:25). Rozhodčí: Možnár Martin, Kubinec Jan. Diváci: 175.
Ostrava: Fořt, Kotas, Dvořák, Mazoch, Polynski, Jambor, libero Sobczak (stř. Vašíček, Jarosinski, Vancl, Bauman, R. Závodský).
Karlovarsko: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer (stř. Ihnát, Kočka, Fišer).

Volejbalový chléb se lámal v ostravské hale překvapivě již v první sadě, která nakonec rozhodla o dalším průběhu duelu, když se hosté ze západu Čech řídili domácím mottem 'Per to tam', což se odrazilo nejen na precizním servisu, ale také přímých bodech z podání, kterých bylo na straně Varů devět.

V první sadě od úvodu duelu však překvapivě tahali za delší konec provazu domácí volejbalisté, kteří si vytvořili průběžně až pětibodový náskok.

O ten však nakonec přišli, když Karlovaráci zařadili na vyšší rychlostní stupeň a dokázali vyrovnat na 22:22.

Poté oba týmy měly po jednom setbolu, ale nakonec rozhodla o výhře Varů nevynucená chyba ostravského Fořta a Karlovarsko urvalo v dramatické koncovce první set v poměru 26:24.

JAKUB IHNÁT (SVK), 24 let, smečař, číslo dresu 15.
Zpět na místo činu. Smečař Ihnát se vrací do Ostravy, už jako soupeř

„První set dal zápasu ráz, protože domácí hráli velmi dobře,“ vysekl poklonu týmu Ostravy trenér Karlovarska Jiří Novák. „První set byl hodně nervózní. Byla to klasická Ostrava doma, dobře podávala. Nakonec jsme set ustáli a v koncovce ho uhráli,“ přidal svůj pohled na první sadu kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer.

To druhou sadu začalo velmi dobře Karlovarsko, které si udrželo od začátku jednobodový, respektive dvoubodový náskok.

V průběhu druhého setu dokázala Ostrava snížit na 12:11 ve prospěch Varů, ale to bylo ze strany domácích vše. Na palubovce začala řádit karlovarská komanda, která dokráčela bez větších potíží k výhře o sedm bodů, a to 25:18.

Třetí set rozehráli dobře pro změnu domácí, kteří šli do vedení 5:3, posléze 7:4. Jenže Karlovarsko dostálo roli úřadujících šampionů a set opět dokázalo otočit ve svůj prospěch, a to díky preciznímu servisu.

To se pak odrazilo i na konečném skóre, které jasně vyznělo pro barvy týmu ze západu Čech, když vyhrál 25:16.

„Poté jsme se v dalších setech zklidnili a byli jsme jistější ve všech detailech hry, které nám vyhrály zápas,“ poukazoval po utkání Pfeffer, který dovedl svůj tým k sedmé výhře v základní části.

„Jsem hrozně rád za tři body, jelikož v Ostravě se totiž nevyhrává jednoduše,“ dodává k vítěznému utkání na horké palubovce Ostravy kouč Karlových Varů.