Oba plavecké mítinky se nesly v duchu zimního mistrovství České republiky žákovských kategorií. První vystoupení čekalo karlovarské plavce v Kopřivnici, kde se představila kategorie U13.

Do Kopřivnice se nominovali dva plavci v barvách Slovanu, jmenovitě Dominik Banzet a Barbora Owczarzy.

„Bára, která startovala v disciplíně 100 prsa, vyplavala 11. místo s výrazným osobním rekordem. Dominik pak skončil třikrát v elitní desítce, tedy mezi českou plaveckou elitou. Na trati 200 znak mu cenný kov unikl o necelou sekundu. V závodě dokázal, že patří mezi nadprůměrné plavce, a věříme, že jeho čas ještě přijde,“ ohlédl se za vystoupením v kopřivnickém bazénu hlavní trenér karlovarského Slovanu Aleš Pachta. Druhá skupina se pak vydala do Prostějova, kde se pro změnu představila kategorie U12. „Do Prostějova odjela pětičlenná skupina pod vedením trenérky Marie Cagaňové ve složení Daniel Háček, Barbora Baslerová, Viktorie Kadlecová, Lucie Hübschová a Kateřina Burešová,“ poukázal Pachta.

Karlovarští plavci se představili v šestnácti individuálních startech a bylo z toho šestnáct osobních rekordů. „To ukázalo dobře načasovanou formu. Nejlepšími plavci této výpravy byli Daniel Háček a Barbora Baslerová. Oba se dvakrát umístili v elitní desítce a cenné kovy měli na dosah. Také štafeta děvčat při své premiéře na mistrovství republiky zanechala znatelnou stopu, když doplavala v polohovém závodě 4x 50 metrů na čtvrtém místě, k tomu pak přidala páté místo na stejné distanci volným způsobem,“ ohlédl se závěrem za vydařeným vystoupením v Prostějově Pachta.