Na jaře odejel Pták pouze tři závody a první dva ve dnech 5. a 6. kvěna v Mariánských Lázních se mu moc nevydařily. V sobotním Mezinárodním mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze skončil po defektu až na 11. místě a v nedělním semifinále Mistrovství světa startoval pouze jako náhradník, odejel jedinou jízdu a v celkovém pořadí skončil osmnáctý. Lepší to bylo v červnu na severu Evropy, kde karlovarský závodník startoval na Mezinárodním mistrovství Norska. „Tam se docela dařilo, v celkovém pořadí jsem skončil pátý před místními šampiony Rokebergem a Borgenhaugem, kterým jsem tak vrátil porážku z Mariánek,“ pochlubil se Jaroslav Pták.

První z očekávaných vrcholů sezony ho čeká už tuto sobotu na mezinárodních závodech v bavorském Willingu. „Tam jezdím rád a většinou se mi i daří,“ těší se závodník, který na travnatém oválu ve Willingu už třikrát slavil triumf. „Poprvé jsem tam vyhrál v roce 1994, podruhé v roce 2000 a do třetice v roce 2002, kdy se ve Willingu poprvé jelo o Křišťálovou Zlatou přilbu,“ vypočítává Pták. Mítink ve Willingu odstartuje náročný měsíc, během kterého čekají karlovarského motocyklistu ještě další dva mistrovské závody. „Nejprve to bude 18. srpna semifinále mistrovství Evropy na trávě v Hertingenu a 1. září se ve francouzském Morizes jede Mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze.

Šampionát čtyřčlených týmů vypsala světová federace vůbec poprvé, sám jsem zvědavý, jak tam dopadnem,“ přemítá motocyklista, který bude Českou republiku reprezentovat spolu se Schneiderwindem, Ondrašíkem a Wolfem. Začátek září je motocyklovými závody doslova nabitý a jako každým rokem tak i letos čeká karlovarského závodníka jeden rychlý přesun. „Z Morizes, kde se jede za umělého osvětlení v noci ze soboty na neděli, se musíme dopoledne přesunout tisíc kilometrů na mezinárodní závody na trávě do německého Klein Krotzenburgu,“ přibližuje svůj nebývale náročný soutěžní program Pták.