Hurricani „přezimovali" na prvním místě tabulky a do zápasu nastupovali papírově jako favorit. Před utkáním byla cítit nervozita z některých hráčů, kterou těsně před úvodním hvizdem ještě umocnila nečekaná návštěva v podobě části hokejového kotle týmu HC Energie.

Vítězstvím v západočeském derby si vytvořili Hurricani náskok pěti bodů a zápasu k dobru před druhým TJ Turnov, který nečekaně přišel o bod v Chomutově. Naopak Plzeň klesla o jednu příčku na pátou pozici, o skóre ji předběhli štíři z Budějovic. Na derby mezi Karlovými Vary a Plzní si našlo cestu 235 fanoušků.
Bez kotle HC Energie se budou muset Hurricani obejít v dalším utkání. Tentokrát je čeká v sobotu cesta do Čelákovic, kde se postaví tamní Orce. Utkání začne v 15 hodin.

Domácí celek se aktuálně drží na osmém místě tabulky a s jednobodovým náskokem před Libercem hájí poslední příčku zaručující play-off. Jak už bylo napsáno, karlovarští Hurricani jsou v tabulce na prvním místě a do utkání s Orkou jdou jako favorité. „zase tak moc hladce bych to neviděl. Orka v domácím prostředí umí soupeře potrápit," varuje kouč Závora.