V sobotu v dresu Slavie Karlovy Vary vyhrál Radoslav Krummer slatiňanské MONACO, v neděli byl pátý v Luži a na výročí upálení Jana Husa v úterý exceloval v Roudnici nad Labem.

Závod v Roudnici, sedmnáctý díl seriálu Extraligy masters, byl vypsán jako silniční závod jednotlivců s hromadným startem. Jezdilo se na 21,5 km dlouhém rovinatém okruhu se startem a cílem na Zavadilce. Účast byla pěkná – v šesti kategoriích startovalo na 170 cyklistů. Vysoká byla bohužel i ´úmrtnost´, v závodě kategorií do 39 let na 130 km třeba ze šesti desítek startujících nedokončilo dvacet, mezi nimi i karlovarští Radek Krummer a Ondra Stránský.

Pro lázeňskou cyklistiku nejúspěšnější kategorií byli tradičně padesátníci, kteří jeli čtyři okruhy a tedy 85 km. Závod v čase 2:08,36 vyhrál Radoslav Krummer, když v koncovce o 10 vteřin porazil chomutovského Olega Huju. Sokolovský Ludvík Killinger v dresu Cyklo teamu Killi dojel v hlavní skupině, která měla na vedoucí tandem ztrátu téměř tři minuty, celkově skončil na 14. místě a ve věkové skupině nad 55 šestý.

Karlovarskou cyklistiku mezi padesátníky reprezentoval i Víťa Hanuš v barvách kadaňské stáje Hnízdil, který bohužel nedokončil.

Medaile cinkla (a opět tradičně!) i v nejstarší věkové skupině nad 70 let, kde si pro stříbro se ztrátou jediné vteřinky na vítězného Bauera z Příbrami dojel sokolovský Zdeněk Makoň.

Pěkně zajel i Ludvík Killinger mladší, který v závodě na 130 km dojel v kategorii M30 v čase 3:13,41 na 6. místo.