„Super výsledek,“ přidával se k němu kapitán Karlových Varů Daniel Pfeffer. Karlovarsko opanovalo první dva sety, když v tom druhém uspělo až v dramatické koncovce, kterou vyhrálo v poměru 27:25.

Poté ale přebrali taktovku nad utkáním volejbalisté Bełchatówa, kteří ve třetí sadě dokázali snížit na 1:2 na sety. „Samozřejmě po stavu 2:0, když jsme vedli a odehráli dva perfektní sety bez nějakých zbytečných chyb, přišel třetí set,“ narážel Pfeffer na třetí dějství, ve kterém Karlovarsko muselo skousnout prohru 13:25.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Varům přiblížil semifinále Poháru CEV bomber Sasak

„To se občas prostě stává,“ podotkl ještě k neúspěšné třetí sadě kapitán Varů. Rozjetý Bełchatów dokázal ovládnout i čtvrtý set, a o vítězi tak musel rozhodnout tie-break. „Ustát takový tlak a hrát takový vysoký level takhle dlouhý je prostě těžké, ale o to je to cennější, že jsme se v tie-breaku zmobilizovali, a tam jsme dokázali vyhrát,“ narážel Pfeffer na důležitou výhru 15:11 ve zkráceném setu.

Karlovarsko se po výhře 3:2 na sety přiblížilo postupu mezi nejlepší čtyřku Poháru CEV, nejdříve však bude muset zvládnout odvetu na palubovce Bełchatówa, která bude na programu již ve čtvrtek 18. února od 20.30 v Polsku. „Bełchatów patří k hegemonům evropského volejbalu, je to poznat i podle hráčů, kteří ho reprezentují. Je vidět, že jdeme správným směrem a že peníze neznamenají vše. Respektive že i s menším rozpočtem se dá dělat větší muzika,“ chválil si senzační výsledek, který se zapsal do historie klubu, Novotný.

VK ČEZ Karlovarsko – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:23, 27:25, 13:25, 21:25, 15:11). Rozhodčí: Ilhan (TUR), Tillman (HUN). Diváci: 1120. Stav série: 1:0. Karlovarsko: Juhkami, Weir, Sasak, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer (stř. Lamanec, Kasan, Pastrňák). Bełchatów: Lanza, Bieniek, Atanasijevic, Kooy, Klos, Lomacz,libero Gruszczynski (stř. Vašina, Janus, Mitič, Rybicki).