Varům se postaví v sobotu 11. prosince Odolena Voda
Zpět do extraligového kolotoče se navrátí Karlovarsko v sobotu 11. prosince. Do haly míčových sportů zamíří aktuálně pátý tým UNIQA extraligy AERO Odolena Voda. Týmy od sebe dělí v tabulce šest bodů, což slibuje atraktivní volejbalovou podívanou, která odstartuje v míčovce úderem 18. hodiny.

První sadu rozehráli v hale míčových sportů velmi dobře volejbalisté Kraljeva, kteří ani jednou nepustili Karlovarsko během ní do vedení. Naopak si vytvořili až sedmibodový náskok, který hráči Varů dokázali umazat sice na rozdíl dvou bodů 18:20, ale závěr setu opět opanovali srbští hráči, kteří dovedli sadu do výhry 25:20.

Ve druhé sadě se poprvé v duelu dostalo Karlovarsko do vedení za stavu 3:2. Posléze si karlovarští hráči udržovali dvoubodový náskok, který hosté dokázali v rozhodující fázi smazat, a od stavu 20:20 začala hra nervů, kterou nakonec přetavil v důležitý vyrovnávací bod po výhře 28:26 tým z lázní.

Třetí set opět načali lépe hosté, kteří si vytvořili dvoubodový náskok 3:1, následně však Karlovarsko dokázalo náskok smazat a od stavu 7:7 se ujalo vedení, které postupně navyšovalo. Hosté jen marně nacházeli účinný recept na precizní hru domácího výběru a nakonec prohráli 18:25.

Tím se Karlovy Vary s předstihem mohly radovat z postupu do osmifinále a zbytek utkání si již mohly volejbalově užít. A to se také stalo, když karlovarský tým nerozhodila ani pětiminutová vynucená přestávka zapříčiněná střídáním týmu Kraljeva.

V závěrečném setu dovolili hráči Varů soupeři uhrát pouze sedmnáct bodů, když vyhráli 25:17, čímž stvrdili svůj postup do další fáze Poháru CEV.

VK ČEZ Karlovarsko – Ribnica Kraljevo 3:1 (20:25, 28:26, 25:18, 25:17). Rozhodčí: Piana (ITA), Kolos (BIH).Diváci: 760. První zápas: 3:1, postupuje Karlovarsko.
Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer (stř. Kočka, Římal, Fišer, Ihnát).
Kraljevo: Ubiparip, Stefanović, Pajić, Todorović, Safonov, Bicanin, libero Peković (stř.: Gajović, Okosanović, Seizović, Krsteski).