„Poslední zápasy jsme hráli dobrý volejbal,“ s úsměvem se ohlédl za vítěznou jízdou na tuzemské scéně holandský nahrávač Karlovarska Wessel Keemink. „Myslím, že bychom měli být spokojeni,“ přemítá a pokračuje: „Nejen s tím, jak někdy hrajeme, ale pokud odehrajete čtyři zápasy bez ztráty setu, to je také velmi dobrá bilance.“

VK ČEZ Karlovarsko.
Krása, hlásil po volejbalovém skalpu Kladna kapitán Varů Pfeffer

Naposledy vyprovodilo Karlovarsko z palubovky 3:0 na sety výběr Kladna. „Zápas proti Kladnu byl pro mě trochu překvapením, ale v dobrém,“ prozradil volejbalový sympaťák. „Dva týdny jsme velmi dobře potrénovali a zápas proti Kladnu toho byl důkazem,“ chválil si skalp Středočechů.

„Když jsem viděl výsledky Kladna, tak jsem očekával, že bude s námi více bojovat, ale na druhou stranu musím říct, že jsme hráli opravdu dobře,“ uznává holandský nahrávač rozdíl mezi týmy.

Jenže extraligová euforie musí jít na chvilku stranou. Po vyřazení v třetím předkole Ligy mistrů Lisabonem čeká varskou družinu účinkování v osmifinále Poháru CEV. „Stále jsem zklamaný, že jsme se nedostali do Ligy mistrů,“ přiznává, že zklamání z vyřazení ještě neopustilo karlovarskou kabinu.

ONDŘEJ HUDEČEK, manažer Karlovarska.
Karlovarsko narazí v Poháru CEV na srbskou Ribnicu Kraljevo

„Na druhou stranu jsme absolvovali dva ´normální´ tréninkové týdny, které nám pomohly najít další rytmus jako tým, takže to bylo rozhodně užitečné,“ připomíná, že sice vynucený, ale potřebný volejbalový oddych Karlovarsko plně využilo.

Dnes čeká Karlovy Vary první duel v Srbsku, kde se jim postaví do cesty od 19.00 hodin Ribnica Kraljevo.

„Samozřejmě chceme vyhrát. Abychom si vytvořili dobrou výchozí pozici pro domácí odvetu, a vytvořili si tak šanci postoupit před našimi fanoušky,“ upozorňuje Keemink.

„Rozhodovat nejvíce bude asi příjem. Poslední týdny blokujeme, bráníme velmi dobře, tak uvidíme, jestli to dokážeme i v Srbsku. Pokud ano, tak věřím, že máme velkou šanci uspět,“ dodává závěrem k činnostem, které by mohly hrát v duelu důležitou roli.