Závody proběhly za účasti české reprezentace, německých závodníků a nejlepších závodníků dorostu. Závod se skládal z prologu na kolečkových lyžích, krosového běhu a stíhacího závodu na kolečkových lyžích.

Sobotnímu dopoledni, kdy se jel prolog na kolečkových lyžích, nepřálo počasí a hlavní kategorii mužů doprovodil déšť. Odpoledne, již za lepšího počasí, se běžel na Jahodové louce náročný kros. Podle výsledků z úvodních závodů se v neděli jel stíhací závod na kolečkových lyžích.

Na závody druhý den vysvitlo sluníčko. V hlavních kategoriích zvítězili reprezentanti Martin Jakš z Dukly Liberec a Petra Nováková z pořádajícího LK Slovan Karlovy Vary. Oba se stali držiteli krásného putovního poháru, skleněné kolečkové lyže. Poháry věnovalo město Boží Dar a budou vystaveny do příštího roku na radnici.

Na dalších místech skončili mezi muži Michal Novák jako druhý, kterého stíhala hned šestice dalších borců Dukly Liberec. Za Petrou Novákovou skončila druhá Kateřina Beroušková z Plzně před třetí Havlíčkovou z Liberce.

Slavnostní vyhlášení nejlepších šesti závodníků v každé kategorii proběhlo v Sparkassen Skiareně Fichtelberg. Poděkování a kladné reakce hlavně od závodníků a trenérů udělaly pořadatelům radost. „Myslím, že první ročník Poháru Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích se povedl a bude mít pokračování ve stejném termínu příští rok,“ shodli se organizátoři závodů.

Miroslav Petrásek